Ethereum Balinaları Düşüşten Önce Milyonları Sattı

Ethereum
Ethereum
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En iyi 100 Ethereum satışı yapan kripto para borsası, varlığın fiyatı birkaç gün önce düşmeye başlamadan kısa bir süre önce bir milyon tokenın üzerinde satış yaptı.

Ethereum’un fiyatı son birkaç gündür serbest düşüş gösteriyor ve bir noktada yaklaşık 200 $ değer kaybetti. Yakın tarihli bir rapora göre, fiyat düşüşü, ilk 100 ETH borsa adresinin 1 milyon tokenın üzerinde satış yapmasından kısa bir süre sonra geldi.

ETH’nin son fiyat düşüşü satışlar tarafından öngörülüyor mu?

Birkaç gün öncesine kadar, ETH’nin fiyatı hızlıydı. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, yaklaşık 490 $ ile 2 yılın en yüksek seviyesine çıktı. Böylesine etkileyici bir boğa koşusu ile topluluk, Ethereum’un 500 doları aşmasının ne kadar süreceğini merak etti.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Ancak durum keskin bir şekilde tersine döndü. ETH, başka bir yüksek noktayı işaretlemek yerine, oldukça hızlı bir şekilde değer kaybetmeye başladı. Varlık ilk önce 400 $ ‘ın altına düştü ve yaklaşık 310 $’a düştü. Bu süreçte yaklaşık %35 değer kaybetti.

Analitik şirketi Santiment’ten derlenen veriler, Ethereum balinalarının eğrinin ötesinde olabileceğini ortaya koyuyor. ETH’nin fiyatı yakın zamandaki en yüksek seviyesine doğru hızlanırken, ilk 100 borsa adresi tokenlarını elden çıkarmaya başladı.

ETH Exchange Addresses Sell-Off ETH Tokens Ahead of Price Dump. Source: Santiment

Sonuç olarak şirket, bu adreslerin “token’larını geçen hafta 16.92 milyondan 15.89 milyona düşürdüğü” sonucuna vardı. Bu,%6’nın üzerinde “önemli” bir düşüş anlamına geliyor ve Santiment’e göre bu durum, büyük fiyat düşüşü için “neredeyse kesinlikle bir kıvılcım.”

Yüksek ağ kullanımı verimsizlikleri özetliyor

Yakın tarihli bir rapor, ağı kullanan geliştirici sayısının 2018’den beri arttığını gösterdi. Aslında, 2020’de indirilen Ethereum’a özgü kod paketleri, 2018 ve 2019’un toplam indirmelerini aşıyor.

Ek olarak, Medalla testnet, bir hafta önceki rakamlara göre önemli bir artış olan 1.1 milyon test odaklı Ethereum’u çekti.

Medalla, Ethereum 2.0 ağının resmi lansmanından önce son test ağı olarak görev yapıyor ve bu ağ, mevcut Proof of Work’ten Proof of Stake aşamasıan geçişi başlatmayı hedefliyor. ETH’lerini stake eden 38.000 aktif doğrulayıcı şimdiden getiri elde ediyor.

Sonuçta, bu gelişmelerin zıt etkileri vardır. Artan kullanım, giderek daha fazla kullanıcının Ethereum blok zincirini kullandığı anlamına gelirken, aynı zamanda önemli sorunları da ortay çıkarıyor.

Ağ neredeyse sürekli tıkandı. Ethereum mempool bu satırları yazarken, ağdaki ücretleri fırlatan 160.000’den fazla bekleyen işlemi gösteriyor.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Eylül başında, ödenen ortalama ücretler yaklaşık 6,60 $’lık rakamla en yüksek seviyelere sıçradı. ETH madencileri, kârları hızla artarken bundan en çok faydalanlar arasında yer alıyor. Ancak kullanıcılar, deneyimlerini iyileştireceğini umarak ETH 2.0’ın yayınlanmasını bekliyorlar. Aksi takdirde, diğer seçenekleri keşfetmeye başlayabilirler.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!