BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$44,633.42
+2.72%
$3,134.32
+3.52%
$1.00
+0.28%
$163.41
+1.9%
$25.22
+4.09%
$381.36
+1.1%
$6.36
+15.84%
$4.33
+1.43%
$43.33
+1.96%
$44,633.42
+2.72%
$3,134.32
+3.52%
$1.00
+0.28%
$163.43
+1.91%
$1.00
+0.1%
$1,151.27
+3.52%
$248.03
+3.17%
$50.86
+0.08%
$122.30
+1.17%

Ethereum Dominansı Yükselirken DeFi Sektöründe Stake Edilmiş Kripto Para Oranı Artıyor!

Ethereum’un yükselen piyasa dominansı, DeFi ve NFT sektörlerinin yükselmesini takip ediyor.

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Ethereum’un yükselen piyasa dominansı, DeFi ve NFT sektörlerinin yükselmesini takip ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak
için biz Twitter ve Telegram’dan takip edebilirsiniz.

CoinMarketCap ve DeFi Pulse platformlarına göre, Ethereum’un kripto para piyasasındaki dominansı son beş ayda yüzde yediden fazla arttı. DeFi piyasasının toplam değeri ise 120 milyar dolara ulaştı. Bu 120 milyar doların 80 milyar dolarlık kısmı ise stake edilmiş durumda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Ethereum’un kripto para piyasasını kendi lehine döndürmesi, Ethereum’un piyasa değerinin Bitcoin’e son derece yakın olduğu ICO döneminden bu yana kripto meraklıları arasında ana tartışma konularından biri olmuştur. ETH bazlı bir kripto para yükselişe geçtiği zaman doğal olarak ETH fiyatı da yükselişe geçmektedir. Bu yükseliş, artan piyasa dominansını da beraberinde getirmektedir.

Ethereum Dominansı Yükselirken DeFi Sektöründe Stake Edilmiş Kripto Para Oranı Artıyor! 1 - ethereum dominansi ve defi staking yukseliyor 1
Kripto Para Sektörü Pazar Hakimiyeti Grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Coinzilla Banner (728x90)

DeFi ve NFT hizmetlerinin artan popülaritesinden sonra, Ethereum’a yapılan yatırımlar da yükselişe geçti. ETH blok zincirinde, kripto paraya daha fazla değer kazandıran 200’den fazla DeFi projesi bulunuyor.

ETH fiyatının yükselmesinin diğer büyük sebebi ise CryptoPunks gibi çok kullanılan NFT hizmet sağlayıcılarının artan popülerliği. Tabi bu platformların yükselen popülerliği aynı zamanda ETH blok zinciri üzerinde tıkanıklık yarattığı için transfer ücretlerini de artırmaktadır.

Ethereum Dominansı Yükselirken DeFi Sektöründe Stake Edilmiş Kripto Para Oranı Artıyor! 2 - ethereum dominansi ve defi staking yukseliyor 2
DeFi Sektörü Grafiği. Kaynak: CoinGecko

Ayrıca EIP-1559 güncellemesi sonrasında, yatırımcıların Ethereum’a olan ilgisi de arttı. Bu güncelleme ETH’yi deflasyonist bir varlık haline getirdiği için, kripto paranın uzun vadeli bir yatırım aracı olarak daha değerli kıldı.

Güncelleme, ücret yakma mekanizmasını ETH ağına getirdi. Daha önce, ücretler, blok zinciri üzerinde transfer sağlamanın bir ödülü olarak doğrudan madencilere gidiyordu. Bu da ağ tıkanıklığı dönemlerinde normalden 5-10 kata kadar daha fazla ücret alınmasına yol açıyordu. Yeni taban ücreti sistemi ile birlikte, ağ üzerindeki trafiğin yoğun olduğu dönemlerde bile ücretler eskisi kadar yükselmeyecek.

Bu yazının hazırlanışı sırasında, Ethereum’un piyasa hakimiyeti yüzde 18,5 olarak gözükmekte. Bu oran ICO dönemi sırasında yüzde 37’di.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Kaynak U.Today

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.