Altcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Ethereum Kurucusu, Bu 2 Altcoin’i Övdü!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vitalik Buterin, Ethereum topluluğu içinde maksimalizme karşı tavır alarak bu 2 altcoin hakkında övgülerde bulundu.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, konuk olduğu Bankless podcast’inde maksimalist hareket etmenin çok sağlıklı bir durum olmadığını söyledi.

Zcash ve Tezos’a ilgi duyduğunu söyledi ve Ethereum ekosistemi dışındaki hiçbir şeyin sıkıcı ve gayri meşru olmadığını da sözlerine ekledi.

“Bence Zcash tarafında gerçekten eğlenceli ve ilginç şeyler oluyor. Tezos’ta da gerçekten ilgimi çeken şeylerin olduğunu söyleyebilirim.”

Zcash geliştiricileri, Ethereum’un yol haritasını takiben projenin hisse kanıtı (PoS) konsensüs algoritmasına geçeceğini duyurdu.

Buterin, Ekim ayındaki “Kripto Şehirler” adlı blog yazısında Nevada belediye başkanı Hillary Schieve’in blok zinciri deneyleri için Tezos ekosistemini kullandığından bahsetti.

Buterin, bu iki projenin hızlı para kazanmanın amacının ötesine geçen onurlu topluluklar olduğuna inanıyor.

Ayrıca Ethereum ile hayal kırıklığına uğrayan insanlara, ETH yerine başka varlıklar almalarını söyledi.

Kanadalı-Rus programcı, ademi merkeziyetçiliğin “son derece önemli” olduğunu vurguladı:

“Sonuçta bu alanın var olma sebebi merkeziyetsiz olmasıdır.”

Aynı zamanda Buterin, birçok topluluğun ademi merkeziyetçiliğe “sözde hizmet” ödediğini, ancak aslında bunu umursamadıklarını söyledi.

Birçok projenin birden fazla müşterisi bile olmadığının da altını çizdi.

Buterin, “Oyun Sonu” adlı yazısında, merkezi blok üretimine sahip bir blok zincirinin, bireylere merkezi partilerin yetkilerini kontrol etme yeteneği vererek daha merkezi olmayan hale getirmek için atabileceği birkaç adımı anlattı.

Ethereum Kurucusu, Bu 2 Altcoin’i Övdü!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!