Ethereum Kurusucu, Elindeki 100 Milyon Dolarlık SHIB ile Neler Yapacağını Açıkladı!

SHIB
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Crypto Relief fonuna yaptığı büyük Shiba Inu bağışından 100 milyon dolarlık bir kısmını geri aldı.

Söz konusu yardım fonunu oluşturan Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal, Hindistan’ın katkıda bulunabileceği projelerin kapsamını sınırlayan yasalarına uyması gerektiğini açıklıyor. Aynı zamanda, bir Kanada vatandaşı olan Buterin, bağışlar konusunda daha fazla serbestliğe sahip ve bu da, daha riskli işler yapmasının önüne açıyor.

“Vitalik’in Hintli olmaması, daha hızlı karar verme ve daha yüksek riske sahip ancak getirisi yüksek projelere dağıtım yaparak bunu daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmesine olanak sağlayacak.”

Buterin, fonları, aşı, havalandırma, hava filtreleme ve diğer alanlarda araştırma ve geliştirmeye odaklanan projelere yönlendirecek olan “Balvi” adlı bir organizasyonun kurucu ortağı olduğunu söyledi.

100 milyon dolarlık miktar şimdiden bir stabilcoin olan USD Coin’e (USDC) çevrildi. Bu da gelecekteki bağışların SHIB token’ı üzerinde satış baskısı yaratmayacağı anlamına geliyor.

Yaratıcısı tarafından Shiba Inu arzının yarısı kendisinin cüzdanına gönderilen ETH kurucusu, pandemi odaklı yardım fonuna 1 milyar dolarlık SHIB bağışladıktan sonra Mayıs ayı başlarında oldukça heyecan yaratmıştı. Ancak, fiyat oynaklığı ve uyum sorunları nedeniyle bu bağışı gerçekten nakde çevirmek zordu.

Lex Fridman ile yaptığı bir podcast’te, Buterin, sahip olduğu köpek temalı varlıkların milyarlarca değerinde olduğunu nasıl anladığını ve onlarla “gerçekten iyi şeyler” yapmaya karar verdiğini hatırlattı:

“Bu köpek temalı varlıkları gördüm ve gittikçe daha fazla insanın onlar hakkında konuştuğunu gördüm ve bir noktada bu şeylerin milyarlarca dolar değerinde olduğunu fark ettim ve bununla yapabileceğiniz gerçekten çok iyi şeyler var.”

Aynı ayda Buterin, o sırada yaklaşık 6,7 milyar dolar değerinde olan kalan Shiba Inu’nun yüzde 90’ını yakmıştı. Kanadalı-Rus programcı ayrıca proje yaratıcılarından rızası olmadan kendisine token göndermemelerini istedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
2
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
2
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!