Altcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Ethereum Rakibi Olan Bu Altcoin, 2 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasası son zamanlardaki düşüşten kurtulurken, Ethereum rakibi olan bu altcoin, Bitcoin’den (BTC) daha hızlı kendini toparladı.

Hibrit blok zinciri platformu Kadena (KDA), Pazartesi günü haftalık en düşük seviye olan 8,78 dolardan yükseldikten sonra 2 milyar dolarlık piyasa sınırını aştı. KDA bugün erken saatlerde 13,50 dolar kadar yükseldi.

Kadena, iki eski JPMorgan blok zinciri geliştiricisi tarafından oluşturuldu. Katman-1 protokolünün Pact yazılımı, herkesin akıllı bir sözleşme oluşturmasını sağlayarak Ethereum (ETH) ile rekabet etmektedir.

Proje web sitesine göre Kadena’nın tescilli zincir mimarisi, blok zinciri teknolojisinin toplu olarak benimsenmesini kolaylaştırmaya yardımcı olacak.

“Pact, gerçekten insanlar tarafından okunabilen ilk akıllı sözleşme dilidir. Herkesin bir blok zincirine net, doğrudan ve güvenli bir şekilde yazmasına olanak tanır ve bu otomatik sözleşmeler için gerçek bir ilerleme anlamına gelmektedir.

Pact, hataları otomatik olarak algılar ve kodun amacını açık tutar… sizi Ethereum ve diğer güvenli olmayan platformlarda karşılaşacağınız istismarlardan kurtarır.”

Kadena’nın yaratıcıları, BTC’ye güç veren ancak çok daha büyük ölçekte iş kanıtı (PoW) konsensüs mekanizmasını da entegre ettiklerini söylüyor.

“Diğer platformlardan farklı olarak Kadena, küresel finansal sistemlere güç sağlamak için tasarlandı. Ağa daha fazla zincir eklendikçe protokolümüz sürekli olarak daha yüksek TPS’ye (saniyedeki işlem sayısı) ölçeklenir.

Geleneksel PoW ölçeklenebilir değildir. Devrim niteliğindeki çok zincirli mimarisiyle Kadena, her gün NYSE’de (New York Menkul Kıymetler Borsası) gerçekleştirilen 9 milyondan fazla işlemi kapatmak için ölçeklenebilen tek ölçeklenebilir katman-1 PoW platformudur.”

Kadena platformunun diğer özellikleri arasında ücretsiz işlemler, enerji verimliliği ve endüstriyel ölçeklenebilirlik yer almaktadır.

En büyük kripto paralar listesinde 75. sırada yer alan bu altcoin, haftalık zirvesinden kısmı gerileme yaşadı ancak KDA gün içinde yüzde 34’ün üzerinde kaldı ve 12,66 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin, 50.000 dolarlık bölgeyi geri alma ve elinde tutma mücadelesini sürdürüyor ve yazının yazıldığı sırada gün içinde yüzde 1,47 düşüşle 47.900 dolardan işlem görüyor.

Ethereum Rakibi Olan Bu Altcoin, 2 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı!