JPMorgan Stratejisti: “Ethereum Yüzde 50 Düşüş Yaşayabilir”

Ethereum
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir JPMorgan stratejisti, “Ethereum katilleri” olarak adlandırılan rakiplerin ortaya çıkmasının akıllı sözleşme alanında Ethereum’un (ETH) hakimiyetini tehdit ettiğini söyledi.

JPMorgan’da çalışan bir çapraz varlık araştırma analisti olan Nikolaos Panigirtzoglou ETH’nin gerçek değerinin 1.500 dolar civarında olduğunu söyledi. ETH, bu yazı hazırlanırken 3.090 dolardan işlem görüyor.

Panigirtzoglou’nun ETH değerlendirmesi, önde gelen akıllı sözleşme platformunun fiyatında yüzde 50’nin üzerinde bir düşüşün olabileceğini ortaya koyuyor.

Panigirtzoglou, ekibinin gerçeğe uygun değer tahminini ağın madenci ve kullanıcı tabanı gibi etkinlik ölçümlerine dayandırdığını söyledi.

“Ethereum’un değerini anlamaya çalışmak için hash oranına ve adreslerin sayısına bakıyoruz. 1500 doların üzerine bir değer koymakta zorlanıyoruz. Burada bir soru işareti var. Mevcut fiyat, kullanımda ve trafikte gerçekleşmeyebilecek üstel bir artışı ifade ediyor.”

Panigirtzoglou, Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Binance Chain (BNB) gibi diğer ağlardan gelen rekabetin ETH’yi daha az çekici hale getirdiğini söyledi.

“ETH özel değil. Zaten Binance’dan ve Solana’dan rekabet görüyorsunuz. Ve gelecekte daha fazlası olacak.”

ETH’nin hakimiyeti şu anda toplam kripto para sektörünün yüzde 17,89’unu kapsıyor ve bu da 30 gün önceki seviyeyle yaklaşık olarak aynı. Bitcoin’in (BTC) hakimiyeti şu anda yüzde 40,65 seviyesinde bulunuyor.

İki aydan kısa bir süre önce JPMorgan’ın varlık yönetimi, müşterilerinin Ethereum Trust, Ethereum Classic ürünleri, Grayscale Bitcoin Trust, Bitcoin Cash Trust ve Osprey Funds’ Bitcoin Trust dahil olmak üzere çeşitli kripto para fonlarına yatırım yapmasına izin vermeye başladığı bildirilmişti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!