Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bloomberg’in Baş Stratejisti: “Bitcoin ETF Önümüzdeki Ay Onaylanabilir!”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg Intelligence’ın baş emtia stratejisti Mike McGlone, SEC’in Ekim ayı sonlarında bir Bitcoin ETF’sini onaylayabileceğini söyledi.

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia uzmanı McGlone, Stansberry Research ile yaptığı röportajda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ekim ayı sonlarında Bitcoin borsa yatırım fonunu onaylayabileceğini düşündüğünü söyledi.

ABD’nin, halihazırda birkaç Bitcoin ve Ether ETF’sini onaylamış olan Kanada örneğini takip etmesinin muhtemel olduğunu savundu.

McGlone, yeni başvurular artmaya devam ettikçe ABD düzenleyicileri üzerindeki baskının zaten güçlü olduğuna işaret etti.

Stratejiste göre, vadeli işlemlere dayalı bir ETF muhtemelen SEC için bir sıçrama tahtası olacak.

“Vadeli işlemlere dayalı bir ETF en iyi şey olmayabilir, ancak hiç yoktan iyidir… Bu sadece büyük miktarda para girişi için meşrulaştırma penceresini açar.”

Bloomberg’in üst düzey ETF stratejisti Eric Balchunas, ayrıca kasım gerçekleşmesi için onay bekliyor.

McGlone ayrıca, devam eden düzeltmeye rağmen Bitcoin fiyatının bu yıl 100.000 dolara ulaşabileceği yönündeki tahminine bağlı kaldı. Dün geç saatlerde Bitcoin, 5 Ağustos’tan bu yana en düşük seviyesi olan 39.400 dolara geriledi.

Ray Dalio’nun, düzenleyicilerin Bitcoin’i potansiyel olarak öldürdüğü hakkındaki son yorumlarına değinirken, McGlone interneti yasaklamanın bunu yapmanın tek yolu olduğunu söyledi.

Ayrıca, ABD’nin Bitcoin’i çökertme olasılığının, kripto para biriminin Amerika Birleşik Devletleri’nde artan benimsenmesiyle paralel olarak düştüğünü de belirtiyor.

Bloomberg’in Baş Stratejisti: “Bitcoin ETF Önümüzdeki Ay Onaylanabilir!”