Ethereum’a Yeni Güncelleme Geliyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum Vakfı (Ethereum Foundation) çok yakın bir zamanda yeni bir duyuru yayınladı ve bir sonraki Ethereum güncellemesinin 1 Ocak 2020 tarihinde yapılacağını açıkladı.

Ethereum geliştiricilerinin bu güncelleme ile beraber kullandıkları düğümleri güncellemeleri yeni versiyona uyum sağlamalarını gerektirecek.

Yeni Güncelleme Yolda 

Ethereum Foundation tarafından duyurulan bilgilere göre Muir Glacier adlı güncelleme 1 Ocak 2020 tarihinde  9.2 milyonuncu blokta yapılacak.

Ethereum geliştiricileri zaten bir süredir Ethereum 2.0’a geçmek için çeşitli çalışmalar yürütüyorlardı. Ethereum birkaç hafta önce Ethereum İstanbul güncellemesini yaparak Ethereum 2.0’a bir adım daha yaklaşmıştı.

Muir Glacier isimli bu güncelleme ile beraber Ethereum ağındaki madencilik zorluğunun artırılma tarihi 611 gün ertelenecek. Cat Herders tarafından yapılan açıklama:

‘Zorluk bombası’ ağdaki madencilik zorluğunu çok fazla artırdığı ve ağdaki blok süresi mekanizması bu artışa ayak uyduramadığı için blok sürelerinde artış oluyor. Böylece bu işlemler daha geç tamamlanıyor bu da Ethereum’u kullanmayı zorlaştırıyor.

1 Ocak 2020 tarihinde yapılacak bu güncelleme ile ağdaki blok süreleri daha rahat bir şekilde yönetilebilecek ki bu da Ethereum’u kullananlar için çok fazla kolaylık sağlayacak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!