Fed

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Fed Başkanı Kripto Para Düzenlemeleri Hakkında Açıklama Yaptı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fed Başkanı, kripto para birimlerinin ve diğer tüm dijital teknolojilerin güvenli bir şekilde çalışması için gelişmiş düzenlemelere ihtiyacı olduğunu tekrardan vurguladı.

Federal Rezerv’in şu anki Başkanı Jerome Powell, ülkenin merkez bankasının dijital finansal ürünlerdeki yeniliği desteklediğini düşünüyor. Bununla birlikte, kripto para birimleri de dahil olmak üzere belirli teknolojilerin, kitlesel olarak benimsenmeden önce farkına varılması gereken risklere sahip olabileceği konusunda uyardı.

Çarşamba günü bazı açıklamalarda bulunan Powell, yeni kurallar getirilmesine inandığı dijital varlıklarla ilgili “riskleri görmenin kolay” olduğunu da dile getirdi. ABD halkı, Başkan Biden’ın bu ayın başlarında bazı tartışmalara neden olan bir yürütme emrini imzalamasıyla sektöre yaklaşımında oldukça kararsız kaldı.

Bu nedenle Fed Başkanı, hisse senedi ve tahvillerden farklı bir varlık sınıfı olan kripto para birimlerinin doğasını yakalayabilecek, yeni ve geliştirilmiş kurallara duyulan ihtiyacın önemine vurgu yaptı.

“Bazı varlıklar için potansiyel finansal istikrar endişeleri var. Bazı dijital ürünlerin piyasa stresi olduğu zamanlarında nasıl davranacağını bilmiyoruz.”

Ayrıca, şu anda düzenleyici çerçevenin dışında olan bu tür dijital ürünlerin yakında büyük olasılıkla bir düzenlemeye gireceğinin de altını çizdi. Powell bunu, “oyun alanını düzleştirmek, kullanıcıların güvenini korumak, tüketicileri korumak ve tüm bunlar” için gerekli bir adım olarak nitelendirdi.

Fed Başkanı’nın geçen yıl kripto sektöründeki yatırımcılara, ABD’nin Çin’i takip etme ve dijital varlık operasyonlarını tamamen yasaklama niyetinde olmadığına dair güvence verdiğini belirtmekte de fayda var.

Powell, ABD’nin “bu yolculuğun yalnızca başında” olduğunu söyleyerek merkez bankası dijital para birimi konusuna da değindi. Daha önceki açıklamalarında, doların dijital bir versiyonunu piyasaya sürme hakkında ”ilk olmaktansa” doğru olmanın daha iyi olacağını söylemişti.

Fed Başkanı Kripto Para Düzenlemeleri Hakkında Açıklama Yaptı!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!