Mahkeme, SEC ile Ripple Arasındaki Davanın Süresini Uzattı!

Ripple
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hakim Sarah Netburn, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC‘in Ripple davasında süre uzatma talebini kabul ettiğini duyurdu.

Çeşitli kaynaklar tarafından  bildirildiği üzere, davacı ek keşif yapılmasının gerekli olup olmadığını belirlemek için 21 Mart’ta önergeyi sunmuştu.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen, SEC’i dava sürecini kasıtlı olarak yavaşlatmaya çalışmakla suçlayarak, mahkemeye yazdıkları mektupta yukarıda belirtilen harekete karşı olduklarını dile getirdiler.

Ripple genel avukatı Stuart Alderoty, ajansı kamuya açık olarak davayı daha fazla gecikme olmadan mümkün olduğunca hızlı bir şekilde taşıma taahhüdünde bulunmaya davet etti.

Eski federal savcı James K. Filan tarafından da belirtildiği gibi, bireysel sanıkların cevaplarını 8 Nisan’da sunmaları gerekiyor.

Bu ayın başlarında mahkeme, SEC’in bireysel sanıklara daha fazla iyimserlik sunmayı amaçlayan bir gelişme olan Ripple’ın temel savunmasını engelleme hareketini reddetti. Garlinghouse kısa süre önce, kendisi ve Chris Larsen davayı reddetmemesine rağmen davanın gidişatından “memnun olduğunu” söylemişti.

Ripple, Aralık 2020’de SEC tarafından açılan dava ile olumsuz etkilendi. Aylarca ileri geri gittikten sonra, taraflar ajansın dahili belgelerine erişim için savaşmaya devam ederken, davanın çözümüne ise adım adım yaklaşıyorlar.

Mahkeme, SEC ile Ripple Arasındaki Davanın Süresini Uzattı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.