Kripto

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Fed’in Faizi Artırması Kripto İçin İyi Olabilir! Ünlü CEO Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, gelecek ay faiz artırımı olasılığı söz konusu olduğunda, piyasadan çıkan yatırımcıların, bir ağaç için büyük bir ormanı kaçırdığını inandığını söyledi.

Morehead, Bitcoin (BTC) ve kripto varlıklarının çoğunluğunun fiyatı, Federal Rezerv‘in kalıcı enflasyonla mücadele etmek için faiz oranlarını artırma planının ortasında düşmesini, yatırımcıların yanlış anladığını söyledi.

“Bu durumda, piyasadaki yatırımcıların bunu gerçekten yanlış anladığına ve faiz oranlarındaki artışın (bence bunun olacağı ve olmaya devam edeceği oldukça barizdi) gerçekten o kadar da kötü olmadığına dair çok güçlü bir inancım var. Ve diğer varlık sınıflarına kıyasla, aslında blockchain fiyat değerlemeleri için gerçekten harika.”

Kripto odaklı hedge fonunun başkanına göre, dijital varlıklar yükselen oranlardan etkilenmedikleri için diğer varlıklardan benzersiz oluyor. Ve bu düşüncesini şu şekilde ifade ediyor:

“Tahviller, açıkçası, oranlar yükseldiğinde fiyatlar düşer. Bence tahviller öldürülecek. Hisse senetleri gibi diğer pek çok şeyin garanti edilmesi gereken nakit akışları vardır, bu da getiriler yükseldikçe daha düşük fiyatlar anlamına gelir. Bu aynı zamanda gayrimenkul ve diğer birçok varlık türü için de geçerlidir.

Blockchain, nakit akışı odaklı bir şey değildir. Faiz oranı odaklı ürünlerden çok farklı bir şekilde davranabilir. Bence her şey söylendiğinde ve yapıldığında yatırımcılara bir seçenek verilecek: bir şeye yatırım yapmaları gerekiyor ve oranlar yükseliyorsa, blockchain en çekici olanı olacak.”

Morehead ayrıca geleneksel piyasalar ve kripto piyasası arasındaki mevcut ilişkinin bu şekilde sürmeyeceğini söyledi. Bitcoin’in (BTC) son 11 yıldaki tarihsel eğiliminin grafiğine bir atıfta bulunarak, lider kripto varlığının toparlanacağını iddia etti.

Fed
Kaynak: Pantera Capital

“Bu grafik, sektörümüz için bir yön gösterici olan Bitcoin‘in 11 yıllık trendiyle ilgili olarak nerede olduğunu gösteriyor. Şu anda trendin yüzde 60 altında işlem görüyor…

Sanırım piyasalar geri dönecek ve de sanırım çok güçlü bir şekilde toplanmamıza haftalar ya da birkaç ay var. Piyasada oldukça iyimseriz ve fiyatların nispeten ucuz bir yerde olduğunu düşünüyoruz.”

Pantera’ya göre, Bitcoin geçmişinin yalnızca yüzde 12,7’sini trendin altında geçirdi.

Fed’in Faizi Artırması Kripto İçin İyi Olabilir! Ünlü CEO Açıkladı!