Bitcoin Boğa Sezonu Bitti mi? Ünlü Analist Yorumladı!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in Mayıs 2021’deki çöküşünü doğru bir şekilde analiz eden kripto para analisti, lider kripto para biriminin başka bir düzeltmeye hazır olup olmadığını görmek için BTC’nin fiyat hareketine baktı.

Twitter’da 94 bin takipçiye sahip olan ve Dave the Wave takma adıyla tanınan ünlü analist, Bitcoin’in şu anda yükselen bir kanalda işlem gördüğünü ve bunun Bitcoin’in 33.000 doların en düşük seviyelerinden 30 günün en yüksek seviyesi olan 45.661 dolara yükselmesine izin verdiğini söyledi.

Kripto analistine göre, yükselen kanal şu ​​anda BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan yüzde 50’den fazlasını kaybetmesinden sonra Bitcoin’in sıçramasını izliyor.

Dave the Wave, kanalı sağlam tutmak için Bitcoin’in 40.000 doları geri alması gerektiğini ekliyor.

“Sonunda düzeltici bir kanal olabilecek şey için büyük test, 40.000 dolarlık alanın geçerli olup olmadığıdır.”

Kaynak: Dave the Wave/Twitter

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin, 38.300 dolardan işlem görüyor.

Dave the Wave, daha yüksek zaman dilimine bakıldığında, Bitcoin’in hala düşüş trendinde olduğunu ve 23.323 dolardaki hedefine ulaşma yolunda olduğunu söylüyor.

“Makroda, fiyat henüz ayıların elinde…”

Kaynak: Dave the Wave/Twitter

Bitcoin şimdi 40.000 dolardan desteğin altında işlem görürken, kripto stratejisti, mevcut fiyat hareketini BTC’nin Eylül 2018’deki piyasa yapısıyla karşılaştırıyor.

Bu süre zarfında, ayılar kilit seviyeyi çıkarmadan ve Bitcoin’i 3.000 dolara kadar düşürmeden önce BTC, desteği son bir kez 6.000 dolardan sıçradı.

“Karşılaştırma yapmam gerekirse, buradayız derdim…”

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!