Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. Fidelity Digital Assets: “Bitcoin Üstün Paradır!”

Fidelity Digital Assets: “Bitcoin Üstün Paradır!”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önde gelen varlık yöneticisi Fidelity Investments’ın dijital varlık kolu olan Fidelity Digital Assets (FDA), raporunda, Bitcoin’in diğer kripto para birimlerine kıyasla daha üstün bir para biçimi olduğunu söyledi.

Yeni Yatırımcılar Bitcoin’i Düşünmeli

Fidelity’nin dijital varlık kolu tarafından yayınlanan 26 sayfalık bir raporda, kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyen yeni yatırımcıların Bitcoin’i diğer dijital para birimlerinden ayrı olarak düşünmeleri gerektiği yazıyor. Raporda,

“Bitcoin olmayan diğer projeler, Bitcoin’den farklı bir bakış açısıyla değerlendirilmelidir” cümlesi yer aldı.

FDA, Bitcoin’in daha iyi bir ödeme yöntemi olarak kabul edilememesine rağmen, varlığın yıllar içinde yatırımcılar için parasal bir mal ve bir değer deposu olduğunu kanıtladığını belirtti.

Bitcoin ile diğer kripto para birimlerinden temelde farklı olan FDA, mevcut hiçbir dijital varlık projesinin onu parasal bir mal olarak başarılı bir şekilde geliştiremeyeceğini söyledi.

Şirket, parasal bir mal olarak Bitcoin’deki herhangi bir iyileştirmenin, BTC’nin en merkezi olmayan, güvenli, ölçeklenebilir ve sağlam dijital para olduğu için daha ilgi çekici olabileceğini söyledi.

Bitcoin, Geleneksel Yatırımcıları Kendine Çekiyor

Fidelity’nin yeni kripto girişlerini Bitcoin’i parasal bir mal olarak görmeye çağırmasının yanı sıra, şirket, önde gelen kripto para biriminin dijital varlıklara yatırım yapmak isteyen geleneksel finansal yatırımcılar için bir giriş noktası olarak görülmesi gerektiğini söyledi.

Bu arada, Fidelity Investments, geleneksel yatırımcıları piyasaya çekmek isteyen kripto ile ilgili şirketlerden biridir.

Kasım ayında Fidelity, Kanada’da bir spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETFbaşlattı. Çok uluslu finansal hizmetler firması da geçen ay Bitcoin ETF’sinin küçük bir yüzdesini en büyük fonlarından ikisine tahsis edeceğini duyurdu.

Bitcoin Ana Akım Tarafından Benimseniyor

Son zamanlarda, kurumsal ve kurumsal olmayan müşteriler de dahil olmak üzere yatırımcıların enflasyona karşı bir korunma olarak bir varlık sınıfına yatırım yapma arayışıyla Bitcoin’e olan ilgi muazzam bir şekilde arttı.

Bitcoin’in bir değer deposu olarak öne çıkan özellikleri, kripto para biriminin büyük şehirlerde ve ülkelerde benimsenmesini de sağlamıştır.

El Salvador’un geçen yıl Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul ederek kriptosfere temel bir giriş yaptığını daha önce bildirmiştik. Gelişme, ülkenin birkaç kez BTC satın almasına neden oldu.

Benzer şekilde Miami, şehir hazinesinin yüzde 1’ini Bitcoin’e dönüştürmek, kripto para birimini kullanarak işçi maaşlarını ödemek ve BTC’de vergileri kabul etmek de dahil olmak üzere şehir için Bitcoin ile ilgili birkaç girişim duyurdu.

Fidelity Digital Assets: “Bitcoin Üstün Paradır!”
Yorum Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!