Fidelity International, Avrupa’da İlk Bitcoin ETP’yi Listeledi!

Bitcoin ETP
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Londra merkezli yatırım yönetimi şirketi Fidelity International, artan kurumsal talebe yanıt olarak Avrupa’da bir Bitcoin borsasında işlem gören ürünü (ETP) listeledi.

Fidelity Physical Bitcoin ETP olarak adlandırılan ürün, 15 Şubat 2022 Salı günü Almanya’nın Deutsche Börse AG ve Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nda “FBTC” koduyla işlem görmeye başladı .

Bitcoin ETP lansmanı kurumsal ve profesyonel müşterileri hedefliyor. Fidelity Digital Assets tarafından Temmuz 2021’de yapılan bir anket, kurumsal katılımcıların yüzde 70’inin dijital varlıkları çeşitlendirmeyi planladığını gösterdi. Fidelity International’ın Avrupa genel müdürü Christian Staub’dan yapılan açıklamaya göre:

“Bu teknoloji giderek daha fazla kabul görür hale geldikçe, müşterilerimiz haklı olarak bu trendden yararlanmanın verimli bir yolunu arıyorlar. FBTC, müşterilere pazara tanıdık, basit ve güvenli bir şekilde girmeleri için kurumsal kalitede bir çözüm sunuyor.”

Ayrıca, fiziksel olarak desteklenen Bitcoin ETP, SEBA Bank’ın Bitcoin Tracker Sertifikası USD (SBTCU) ile birlikte Avrupa pazarındaki en ucuz ortak, yüzde 0,75’lik bir ücret talep edecek.

Fidelity Digital Assets, ETP’nin koruyucusu olarak görev yapacak, Eurex Clearing ise ürünü merkezi olarak temizleyecek. FBTC, önümüzdeki haftalarda SIX Swiss Exchange’de listelenmeye hazır olacak.

Fidelity Investments, Boston merkezli çok uluslu finansal hizmetler devi Fidelity Investments’in uluslararası yatırım iştiraki olarak başladı ve daha sonra 1980 yılında bağımsız bir firma olarak faaliyet göstermeye başladı.

Yatırım yönetimi şirketi Invesco da Kasım 2021’de bir Bitcoin ETP başlattı. Daha önce, Invesco Physical Bitcoin ETN, Deutsche Boerse’nin dijital borsası Xetra’da BTIC borsa sembolü altında listelendi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!