21Shares, Bu Altcoin’lerin ETP’lerini Listeledi!

21Shares
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

21Shares, Euronext Paris ve Amsterdam’da; Chainlink, Terra ve Uniswap ETP’lerini listelerine ekleyerek kripto dünyasının derinliklerine daldı.

İsviçreli fintech şirketi 21Shares, Euronext Paris ve Amsterdam’da, borsada işlem gören üç kripto paranın listelendiğini duyurdu. ETP’ler, Chainlink, Terra ve Uniswap’ın performansını yakından takip etmeye devam edecek.

21Shares’dan Daha Fazla ETP Listeleme!

İsviçre merkezli yatırım ürünü dağıtıcısı, son zamanlarda dijital varlık sahnesinde aktif rol oynuyor. Geçen hafta, BX Swiss’te Aave, Chainlink ve Uniswap ETP’leri listeledi.

Kaynaklar tarafından sunulan bir belgeye göre şirket, Euronext Paris ve Amsterdam’da kripto para borsasında işlem gören üç varlığı listesine ekleyerek devam etti. Bu varlıklar ise Chainlink, Terra ve Uniswap oldu.

21Shares, listelemiş olduğu Chainlink’i, geliştiricilerin gerçek zamanlı veri ve hesaplama için verimli blok zincirleri oluşturmasına olanak tanıyan “sofistike bir oracle ağı” olarak tanımladı. Chainlink, sigorta ürünlerinde, NFT’lerde, merkezi olmayan finansta ve oyun uygulamalarında kullanılabilir. Bu ETP, Euronext Amsterdam’da ALANK NA, ISIN ve Euronext Paris’te ALANK FP, ISIN kodu altında işlem görecektir.

21Shares, 18 milyar dolardan fazla toplam kilitli değere (TVL) sahip olan, dijital varlık evrenindeki en büyük ekosistemler arasında yer alan Terra’nın da ETP’sini listeledi. En önemli özelliği ise yatırımcıların, yatırımlarından genel geliri elde etmelerini sağlayan borçlanma protokolü olan Anchor’dur. Terra’nın ETP kodları ise, hem Euronext Amsterdam hem de Paris’te LUNA FP ISIN şeklinde işlem görecektir.

21Shares, Uniswap’ı, Ethereum blok zincirinin bir parçası olan kripto paralar için likidite ve ticaret sağlayan gelişmiş bir protokol olarak tanımladı. Ekosistemi, 780 milyar doları aşan ticaret hacmiyle Uniswap, 300’den fazla araç ve uygulamayı entegre ediyor. Euronext Amsterdam için ETP kodları; AUNI NA, ISIN ve AUNI FP, Euronext Paris için ise ISIN ETP koduyla karşımıza çıkıyor.

İsviçreli şirketin CEO’su ve Kurucu Ortağı Hany Rashwan, yatırımcıların, en yeni fırsatların ve “benzersiz, yenilikçi, ek olarak da hızlı büyüyen kripto ekosisteminin” bir parçası olmasına izin vereceğini belirtti. Ardından da şu şekilde bir açıklamada bulundu.

“Devasa varlık grubumuzu genişletmeye devam ederken, bu ek olarak bizim için heyecan verici başka bir şey”

Nasdaq Stockholm’de Kripto Varlıkların İlk İhraççısı 21Shares!

Geçen yılın son dönemlerinde; 21Shares, Nasdaq Stockholm’de, Bitcoin ve Ethereum’u listelemesinin ardından, fiziksel destekli kripto para borsasında işlem gören diğer varlıkları da, altcoinler olarak listelemişti. Böylece işletme, söz konusu borsada bu tür finansal ürünlerin ilk ihraççısı olmuştu.

Rashwan, o zamanlar Nasdaq Stockholm’ün en “teknolojik” küresel borsalardan biri olduğunu belirtmişti. Yönetici, “Ortaklığımızın temel amacı, 21Shares’in kripto varlıkları basit ve düzenli bir şekilde daha erişilebilir hale getirme misyonunun güçlü bir şekilde desteklenmesidir” dedi.

2015 yılında Nasdaq Stockholm’ün, borsada işlem gören varlıkların ticaretini esas varlık olarak Bitcoin ile yapan ilk borsalardan biri haline geldiğini belirtmekte de fayda var.

21Shares, Bu Altcoin’lerin ETP’lerini Listeledi!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.