Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Fidelity, Bitcoin’in Yükselmesine Neden Olacak 2 Nedeni Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Finansal hizmetler devi Fidelity, BTC’nin Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doların seviyesinden yaklaşık yüzde 50’den fazla düşmesine rağmen, Bitcoin’i (BTC) güçlü bir yatırım olarak görüyor.

Yeni yayınlanan bir raporda firma, yatırımcıların Bitcoin’i, diğer tüm kripto para birimlerinden ayrı olarak değerlendirmesinin iki temel nedenini belirtti.

“Bitcoin’in getiri profili, iki güçlü ana sebep tarafından yönlendiriliyor. Bunlar, dijital varlık ekosisteminin büyümesi ve geleneksel makroekonomik koşulların potansiyel istikrarsızlığıdır.

Bu geri dönüş rüzgarlarının diğer dijital varlıkların çoğundan daha az riskle ve daha kolay bir şekilde yakalanması muhtemel olacaktır.”

Fidelity, Bitcoin ile gelişmekte olan varlık sınıfının geri kalanı arasında bir ayrım yapmanın arkasındaki sebebini vurgularken, BTC rakiplerinin yerine getirmesi gereken önemli rollerinin olduğunu düşünüyor.

“Bitcoin, diğer tüm dijital varlıklardan temel olarak farklıdır. Başka hiçbir dijital varlığın Bitcoin’i parasal bir mal olarak desteklemesi, iyileştirmesi mümkün değildir. Ancak dijital varlık ekosisteminin geri kalanı, Bitcoin’in basitçe yapmadığı farklı ihtiyaçları karşılayabilir veya diğer sorunları çözebilir.”

Rapor ayrıca, istikrar ve güvenlik söz konusu olduğunda, on yıllık Bitcoin’in zaten testi geçtiğini de dile getiriyor.

“Piyasadaki herhangi farklı bir projeden daha uzun süredir var olduğu, kasıtlı olarak basit bir koda sahip olduğu ve onu değerlendirebilen herkes için şu anda 1 trilyon dolarlık bir ödüle sahip olduğu göz önüne alındığında, ilerleyişinin bu aşamasında büyük bir hatayla karşılaşma olasılığı en düşük olan varlıktır.”

Fidelity’nin, Bitcoin’i övmesinin ardındaki ikinci temel neden ise, enflasyona karşı koruma sağlama yeteneğinde yatmaktadır.

“Sürekli ekonomik büyümeye destek sağlamanın bir yolu olarak, para ve maliye politikasının yaygınlaşan kullanımı, finansal sistemin genel istikrarı ve ekonominin kendi başına ayakta durabilmesi konusunda endişelere yol açabilir. Bu tür makro ortamlar, tarihsel olarak arzı değiştirilemeyen sınırlı varlıklara fayda sağlama eğiliminde olmuştur.

Bitcoin’in kural seti, tarihte görülen emsalleri ve insani merkeziyetçilik, herhangi bir dijital varlık protokolünün en büyük kıtlık seviyesini yarattı. Bu, eski finansal sistemin karşı karşıya olduğu potansiyel ters rüzgarlardan bazıları için, mevcut olan en büyük riskten korunma yöntemi olarak ikna edici bir durum oluşturuyor.”

Bu yazının yazıldığı sırada, Bitcoin, 37.506 dolardan işlem görüyor. 24 Ocak’ta aylık en düşük 33.520 dolar olan seviyesinden ortalama yüzde 15 yükseldi.

Fidelity, Bitcoin’in Yükselmesine Neden Olacak 2 Nedeni Açıkladı!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!