BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,257.37
ETH
$4,209.30
XRP
$1.10
LTC
$195.39
LINK
$32.03
BNB
$486.67
XTZ
$6.63
EOS
$4.82
NEO
$44.69
$63,256.86
+4.88%
$4,209.01
+4.59%
$1.10
+1.48%
$195.39
+3.57%
$1.00
-0.02%
$1,546.01
+4.59%
$288.90
+2.25%
$55.56
+2.26%
$174.11
-1.03%

Filipinler Merkez Bankası Henüz Bir CBDC Başlatmaya Hazır Değil

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Filipin merkez bankası yöneticisi Benjamin Diokno, kurumun merkez bankası dijital para birimine ilişkin “keşif amaçlı” çalışmasının, dijital bir pezoyu gerçeğe dönüştürmek için çok daha fazla çalışmaya ihtiyaç olduğunu gösterdiğini duyurdu.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Yaz boyunca, Bangko Sentral ng Pilipinas, kendi dijital para birimini veya fiziksel pezonun dijital karşılığını çıkarmanın fizibilitesini ve olası politika sonuçlarını araştırdığını doğruladı. Bir basın brifinginde, Diokno’nun yakın gelecekte herhangi bir zamanda bir CBDC verilmesi olasılığını reddettiği bildirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Çalışma, diğer merkez bankaları ve finans kurumları arasında ağlar oluşturmayı öneriyor

Şimdiye kadar yapılan çalışma, kapasite geliştirme ve diğer merkez bankaları ve finans kurumları arasında ağlar oluşturma konusuna bakmak için devam eden araştırmaya ihtiyaç olduğunu ileri sürdü.

Coinzilla Banner (728x90)

Şimdiye kadar, bankanın çalışması, para politikası, yasal çerçeveler, ödemeler ve ödeme sistemleri, finansal katılım ve düzenleyici gözetim üzerindeki etkilere odaklanarak CBDC’leri çevreleyen temel konuları kapsadı. Ancak başkan, BSP’deki CBDC araştırmasının, ülkedeki özel sektör dijital para birimlerinin iş modellerinin yanı sıra endüstri sanal alanlarının kullanımından yararlanabileceğini söyledi.

Merkez bankaları ülkeler arasında CBDC’leri keşfetmeye devam ediyor

Filipinler merkez bankası, ülkenin mevcut ödeme sistemini nasıl iyileştireceğini araştırmayı ve dünya çapındaki diğer merkez bankalarının CBDC araştırmalarından yararlanmayı planlıyor.

Çin Halk Bankası, kısa süre önce ulusal dijital para biriminin en büyük denemesini tamamladı ve şimdi bunu yakında halka açıklamayı planlıyor. Birçok ülkenin merkez bankası aktif olarak dijital para birimleri üzerinde çalışıyor.

Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Daha önce bildirildiği üzere Binance CEO’su Changpeng Zhao, CBDC’lerin gelecekte Bitcoin’i tehdit edebileceğini söyledi. ABD Federal bankası, ulusal bir dijital para birimine sahip olma seçeneğini araştırdıklarını da açıkladı.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.