Filipinler Merkez Bankası Henüz Bir CBDC Başlatmaya Hazır Değil

cbdc
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Filipin merkez bankası yöneticisi Benjamin Diokno, kurumun merkez bankası dijital para birimine ilişkin “keşif amaçlı” çalışmasının, dijital bir pezoyu gerçeğe dönüştürmek için çok daha fazla çalışmaya ihtiyaç olduğunu gösterdiğini duyurdu.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Yaz boyunca, Bangko Sentral ng Pilipinas, kendi dijital para birimini veya fiziksel pezonun dijital karşılığını çıkarmanın fizibilitesini ve olası politika sonuçlarını araştırdığını doğruladı. Bir basın brifinginde, Diokno’nun yakın gelecekte herhangi bir zamanda bir CBDC verilmesi olasılığını reddettiği bildirildi.

Çalışma, diğer merkez bankaları ve finans kurumları arasında ağlar oluşturmayı öneriyor

Şimdiye kadar yapılan çalışma, kapasite geliştirme ve diğer merkez bankaları ve finans kurumları arasında ağlar oluşturma konusuna bakmak için devam eden araştırmaya ihtiyaç olduğunu ileri sürdü.

Şimdiye kadar, bankanın çalışması, para politikası, yasal çerçeveler, ödemeler ve ödeme sistemleri, finansal katılım ve düzenleyici gözetim üzerindeki etkilere odaklanarak CBDC’leri çevreleyen temel konuları kapsadı. Ancak başkan, BSP’deki CBDC araştırmasının, ülkedeki özel sektör dijital para birimlerinin iş modellerinin yanı sıra endüstri sanal alanlarının kullanımından yararlanabileceğini söyledi.

Merkez bankaları ülkeler arasında CBDC’leri keşfetmeye devam ediyor

Filipinler merkez bankası, ülkenin mevcut ödeme sistemini nasıl iyileştireceğini araştırmayı ve dünya çapındaki diğer merkez bankalarının CBDC araştırmalarından yararlanmayı planlıyor.

Çin Halk Bankası, kısa süre önce ulusal dijital para biriminin en büyük denemesini tamamladı ve şimdi bunu yakında halka açıklamayı planlıyor. Birçok ülkenin merkez bankası aktif olarak dijital para birimleri üzerinde çalışıyor.

Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Daha önce bildirildiği üzere Binance CEO’su Changpeng Zhao, CBDC’lerin gelecekte Bitcoin’i tehdit edebileceğini söyledi. ABD Federal bankası, ulusal bir dijital para birimine sahip olma seçeneğini araştırdıklarını da açıkladı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!