BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,864.06
ETH
$3,857.30
XRP
$1.09
LTC
$186.87
LINK
$26.00
BNB
$483.84
XTZ
$6.69
EOS
$4.46
NEO
$42.67
$63,837.91
+3.36%
$3,852.36
+1.71%
$1.09
+0.46%
$186.73
-1.08%
$1.00
0%
$1,415.01
+1.71%
$255.43
-0.85%
$52.50
-0.46%
$144.54
+0.6%

Fransa Maliye Bakanı Bu Nedenden Dolayı Bitcoin ve Kriptoları Eleştirdi

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, 19 Ekim tarihli bir tweet’inde kripto para birimlerine yönelik eleştirisini ikiye katladı ve bazılarının uyuşturucu, silah satın almak veya para aklamak için yapılan yasa dışı işlemleri kolaylaştırmak üzere isimsiz olarak kullanıldığını iddia etti.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Yine de, blockchain teknolojisinin güvenilirliğini ve izlenebilirliğini sorgulamadığını açıkça belirtiyor:

“Tüm blok zinciri teknolojilerinin güvenilirliğini ve izlenebilirliğini sorgulamıyoruz. Ancak bazı kripto para birimleri sahte işlemleri (uyuşturucu, silah, kara para aklama) isimsiz olarak kolaylaştırmak için kullanılabilir.”

İçindekiler

Kripto para birimi efsanelerini bozmak

Le Maire’in yorumu, kripto para birimine dönüşen breakdance şampiyonu Cyril Paglino’ya ve Le Maire’i kripto hakkında uzun süredir devam eden mitleri sürdürmekle suçlayan WEB3 meraklısına yanıt olarak geldi.

Le Maire, son zamanlarda televizyonda göründüğü sırada, terörizmin finansmanında önemli bir rol oynadıklarını iddia ederek daha güçlü kripto para denetimi çağrısında bulundu.

Bununla birlikte Paglino, kripto para birimi işlemlerinin bir blok zincirinde izlenebilir olduğuna işaret etti. Teröristlerin dijital paralar yerine soğuk nakit parayı tercih etmelerinin nedeni bu, çünkü eski paralar “herhangi bir kontrol olmaksızın” dolaşmaktadır.

El Kaide ve Hamas gibi cihatçı grupların Bitcoin bağışları aldığı iyi belgelenmiş olsa da, gerçek bir tehdit oluşturmak için çok önemsizler.

Le Maire’in ICO’lar ve Libra’ya yaklaşımı

Le Maire, 2018’de yeni başlayan sektöre desteğini vaat ederek blockchain sektörünün temsilcileriyle bir toplantı yaptı.

İlk kripto para teklifleri için düzenleyici bir çerçeve oluşturma planını bile duyurdu. Fransa, Aralık 2019’da ilk ICO için onay verdi.

Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Le Maire, Eylül 2019’da lansmanını başlatarak Facebook’un Libra’sına karşı daha az hoşgörülü oldu. İddialı stablecoin’in Fransa ve diğer Avrupa ülkelerinin parasal egemenliğine bir tehdit oluşturduğuna inanıyordu.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.