Altcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bu Altcoin’in Ağında, Gelecek Yılın Başlarında 160’tan Fazla Proje Hayat Bulacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BC ve Wormhole, bu altcoin’in kullanım durumunu artırmak üzereyken, kendi ağında yeni projeler başlatılacak.

Blok zinciri projesi Terra’nın (LUNA) arkasındaki Güney Koreli şirket olan Terraform Labs, ağdaki geliştirici etkinliğini geliştirmeye odaklanmaya devam ediyor.

Bu arada, ağın Columbus-5 olarak adlandırılan temel yükseltmesinin gerçek etkisi, Inter-Blockchain Communication (IBC) protokolünün ve Terra yaklaşımları için Wormhole desteğinin piyasaya sürülmesine rağmen ortaya çıkmadı.

Terra’da 160 proje daha

Columbus-5, Eylül ayı sonlarında başarıyla başlatıldı ve ağ geliştiricilerine göre, Terra’nın ekosistemi patlayıcı bir genişlemenin eşiğinde.

Terraform Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Do Kwon, Asiamarkets’e verdiği demeçte, “Artık Columbus-5 ağda yayınlandığına göre, önümüzdeki altı ila sekiz hafta içinde 60’tan fazla proje başlatılmaya hazırlanıyor ve 100’den fazlası yakın zamanda yıl sonu veya 2022’nin başlarında planlarını açıkladı” dedi.

Kwon röportajda, ekosistemin genişlemesi için sayısız yol açan yükseltmenin, altcoin’in değerine yukarı yönlü baskı uygularken Terra’nın stabilcoin kullanım durumunu nasıl artıracağını açıklamaya devam etti.

”Terra ile ilgili daha fazla proje, UST talebini çeşitlendiriyor, güçlendiriyor, stabilcoin arzının genişlemesini hızlandırıyor ve LUNA sahiplerine değer tahakkuk ettiriyor.”

UST Nedir?

Terra’nın yerel stabilcoin’i olan UST, şu anda piyasa değerine göre en büyük beşinci stabilcoin’dir.

Algoritmik stabilcoin, Terra’nın hizmet token’ı LUNA’dan yararlanırken, ABD dolarına neredeyse eşit bir değer sağlıyor.

IBC ve Wormhole Nedir?

Inter-Blockchain Communication (IBC) protokolünün entegrasyonu, Terra’yı, Cosmos (ATOM) ekosisteminde sayısız DApp’e açacak ve UST’nin zincirler arasında sorunsuz bir şekilde atlamasını sağlayacak şekilde ayarlanmıştır.

IBC, bağımsız zincirlerin birbirleriyle bağlantı kurmasını ve iletişim kurmasını kolaylaştırarak, Cosmos ve diğer IBC uyumlu blok zincirleri arasında token’ların transferine izin verir.

Bu Altcoin’in Ağında, Gelecek Yılın Başlarında 160’tan Fazla Proje Hayat Bulacak!