Grayscale, Blok Zinciri Hisse Senedi ETF’si için Başvuruda Bulundu!

Grayscale
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Grayscale, müşterilerine blok zinciri ile ilgili şirketlere yatırım yapma imkanı vererek hızla gelişen pazara ayak uyduruyor.

Fon yönetimi firması Grayscale, Bloomberg endeksini Eric Balchunas üzerinden takip edecek yeni bir ürün ekleyerek pazarın genişlemesini planladı. Yeni fona Finans Vadeli İşlemleri adı verilecek ve blok zinciri ile ilgili hisse senetlerine yatırım yapmak isteyen müşteriler için bir yatırım yapma aracı olarak hareket edecek.

Bloomberg tarafından tasarlanan endeks, blok zinciri veya dijital varlık endüstrisi ile ilgili menkul kıymetlerden oluşuyor. Endeksteki şirketler blok zinciri geliştirme, dijital varlıklarla operasyonlar ve madencilikle ilgilenmektedir.

Fon, yalnızca endeksi izleyecek olan pasif yönetimi kullanacak. Böyle bir strateji, ek ücretler ve çevrim maliyetleri ödemeden fona yatırım yapmaya izin verir.

Bu, Grayscale’in işini genişletmedeki ilk adımı değil. Daha önce Grayscale, mevcut Bitcoin fonunu (GBTC) borsa yatırım fonuna dönüştürmek için bir SEC başvurusunu doldurmuştu. Olası duruşma 24 Aralık’ta yapılacak.

Grayscale, ABD’deki ilk Bitcoin ETF‘nin onaylanması nedeniyle potansiyel müşterilerinin büyük bir bölümünü kaybetti. Şu anda, Grayscale’in fonu yüzde 20’lik negatif bir primle işlem görüyor, bu da fonun Bitcoin’e karşı düşük performans gösterdiği anlamına geliyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!