Grayscale, Cardano’nun Artılarını Ve Eksilerini Açıkladı!

Cardano
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük kripto para varlık yöneticisi, Cardano’yu derinlemesine inceledi.

Önde gelen kripto para varlık yöneticisi Grayscale, Cardano hakkında “Yapı Taşları” adı verilen eğitim amaçlı kripto para incelemeleri serisinin bir parçası olarak yeni bir rapor yayınladı.

Yatırım şirketi, raporda, üçüncü en büyük kripto para biriminin temel avantajlarını ve bununla ilişkili bazı önemli riskleri özetledi.

Input Output CEO’su Charles Hoskinson, Cardano’nun en güçlü yönlerinden biri olarak gösterilen zorlayıcı vizyonu ile blok zincirinin arkasındaki itici güç olarak görülüyor.

Halen 1, 5 milyar dolarlık bir sermayeye sahip olan Cardano Hazinesinin de projenin güçlü noktası olduğuna inanılıyor.

Cardano’nun güçlü topluluğu, geniş erişilebilirliği ve geçen yılki Shelley güncellemesinden sonra mümkün olan merkeziyetsizlik, Grayscale tarafından blok zincirinin başarılı olmasının en önemli nedenleri olarak da belirtildi.

Daha önce bildirildiği üzere ADA, Temmuz ayı başlarında Grayscale’in Dijital Büyük Sermaye Fonunun üçüncü en büyük holdingi oldu.

Olası Riskler

Potansiyel riskler söz konusu olduğunda, bariz olan akıllı sözleşme alanındaki rekabetin kesilmesidir. Sektördeki mevcut lider Ethereum’un yanı sıra Solana ve Avalanche gibi altcoin’ler de hakimiyet için yarışıyor.

Akıllı sözleşme lansmanına rağmen, Cardano blok zinciri çok az ilgi gördü. Grayscale raporu, zincir üzerinde başlatılan merkezi olmayan uygulamaların (DApps) kabul görüp görmeyeceğinin zamanla göreceğimizi söylüyor.

Firma ayrıca, düşük ücretleri nedeniyle bu blok zincirinin aşırı değerli olabileceğine inanıyor:

Ağ ücreti, Ethereum 2.0 gibi diğer PoS blok zincirlerine kıyasla hala nispeten düşük. Ağ, yeni uygulamalardan veya artan kullanımdan kaynaklanan ücretleri artıramadığı sürece, ADA’nın değerlemesi, yalnızca nakit akışına dayalı nakit akışına dayalı olarak desteklenmeyebilir.

Son olarak, potansiyel teknik sorunlar ve ABD’deki düzenleyici netliğin olmaması, büyümesini engelleyebilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!