Grayscale

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Grayscale, Solana Trust’ı Piyasaya Sürdü!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önde gelen kripto para varlık yöneticisi Grayscale, Solana’nın performansını takip eden bir sonraki yatırım ürününü piyasaya sürdü.

Yönetim altındaki varlıkları 50 milyar doları aşan dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments, 16. yatırım aracı olan Grayscale Solana Trust’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

  • Şirketin 30 Kasım tarihli basın açıklaması, yeni Trust’ın popüler blok zinciri projesi Solana’nın yerel kripto para birimi olan SOL’a “sadece pasif olarak” yatırım yapacağını açıkladı.
  • Ürün, uygun bireysel ve kurumsal akredite yatırımcılar tarafından günlük abonelikler için halihazırda mevcut.
  • Grayscale Solana Trust, Bitcoin, Ethereum, Chainlink, Stellar, Litecoin, Ethereum Classic, Decentraland ve daha fazlasının ardından şirket tarafından başlatılan 16. yatırım ürünü oldu.
  • Şirket CEO’su Michael Sonnenshein: “Son sekiz yıldır Grayscale, yatırımcılara sürekli gelişen dijital para birimi ekosistemine verimli bir şekilde işlem yapma imkanı sunma konusunda ön saflarda yer aldı. Kriptonun ana akım kabulü ve benimsenmesi konusunda ön sıralarda yer aldık ve yatırımcıların yatırım yapmak istediği varlıkları Bitcoin ve Ethereum gibi dijital varlıkların ötesinde çeşitlendirdiğini giderek daha fazla görüyoruz.” dedi.

  • 2013 yılında piyasaya sürülen Grayscale, şu anda en büyük kripto para varlık yöneticisidir. Firmanın yaptığı son duyuruya göre, yönetim altındaki varlıkları son iki yılda büyük bir artış sergiledi ve şu anda 50 milyar doları aştı.
  • Grayscale ayrıca aktif olarak en büyük yatırım fonu olan, Grayscale Bitcoin Trust‘ı (GBTC) Amerika Birleşik Devletleri’nde bir Bitcoin Spot borsa yatırım fonuna dönüştürmeye çalışıyor.
Grayscale, Solana Trust’ı Piyasaya Sürdü!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!