Bitcoin Düzeltmesi Bitti Mi? Ethereum’un Dip Noktası Neresi? Popüler Analist Açıkladı!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler kripto para analisti, Ethereum için potansiyel alt seviyeleri açıkladı ve Bitcoin’in toparlanmaya hazırlandığını söyledi.

Twitter’da 193.300 takipçiye sahip olan ve Smart Contracter takma adıyla bilinen popüler analist, Bitcoin’in toparlanmaya başladığına yani düzeltmenin neredeyse bittiğine dair işaretler verdiğini söylüyor.

“Henüz bir geri dönüş belirtisi yok, ancak bence son kapitülasyon hacmimize ulaştık ve bence BTC, en kötü durum senaryosu olarak yakında 63.000 dolara kadar güçlü bir sıçrama yapacak. Açıkçası, en iyi durum senaryosu ise tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması.”

Kaynak: Smart Contracter/Twitter

Smart Contracter, dalgalar halinde hareket etme eğiliminde olan piyasa katılımcılarının psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin eden bir teknik analiz aracı olan Elliott Waves teoremini kullanmaktadır. Analistin grafiğine göre, Bitcoin, beş dalgalı bir düzeltme hareketini tamamladı ve şimdi bir ralliyi ateşlemeye hazır görünüyor.

Ethereum’a bakıldığında, Smart Contracter, ETH’nin sıçramaya başlayabileceği seviyeleri açıklarken, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlığının düzeltmeye devam etmesini beklediğinin de altını çizdi.

En azından orta vadede burada ETH hakkında biraz endişeliyim. 4 saatlik grafikte beş dalgalı bir düşüşün ardından 0,618 Fibo seviyesine kadar bir ABC yaptık. Ben burada biraz sattım ve 3.600 dolar ile 3.800 dolar arasındaki herhangi bir düşüşte kendimi garanti altına almaya çalışacağım. Yanılıyor olabilirim ama üzülmektense güvende olmayı tercih ederim.”

Kaynak: Smart Contracter/Twitter

Başka bir kripto para analisti olan Credible, Ethereum’un biraz daha düşmesi gerektiğine inanıyor.

“ETH’nin dip seviyesini görmesi bence yakındır. Belki 3.800 dolardaki yerel düşüklerin bir taraması ve son bir düşüş gelecek ama bu senaryoya yaklaştık…”

Kaynak: Credible/Twitter

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!