Kripto Para Borsasında Ayı Sezonu Nedir, Nasıl Anlaşılır?
Kripto Para Borsasında Ayı Sezonu Nedir, Nasıl Anlaşılır?

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Kripto Para Borsasında Ayı Sezonu Nedir, Nasıl Anlaşılır?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Borsasında Ayı Sezonu yani İngilizce adıyla “bear market” olarak adlandırılan bu durum, temel olarak fiyatların düşme gösterdiğini, piyasanın da karamsarlığını ifade eder.

Bu süreç başladığında kripto para biriminin çıktığı en son nokta neyse, bundan yüzde 15 ve 20 oranında düşme gösterir. Böylece yatırım yapmak isteyenlere büyük fırsatlar doğar.  Süreç boyunca Bitcoin ve altcoinlerde talep azalır. Dolayısıyla düşme eğilimi devam eder.

Eğer Bitcoin ya da altcoin almak istiyorsanız, ani karar vermeden bu dönemleri beklemek daha düşük ücrete, daha fazla coin almanıza yardım eder.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Kripto Para Borsasında Ayı Sezonu Nedir, Nasıl Anlaşılır?
Kripto Para Borsasında Ayı Sezonu Nedir, Nasıl Anlaşılır?

Kripto Para Borsasında Ayı Sezonu Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Her ne kadar ayı sezonu BTC ya da farklı coin alacak yatırımcılar için olumlu olsa da, bu herkes için geçerli değildir. Zira fiyatların düşmesi, sahip olunan coinlerin fiyatlarını da düşmesine sebep olur. Böylece büyük kayıplar da yaşanabilir.

500’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bu sebeple dönemin takip edilerek, gerekli önlemlerin alınması gerekir. Eğer hâlihazırda coinleriniz varsa ve uzun süre bekletme gibi hedefleriniz yoksa kısa sürede satmanız önerilir. Böylece kaybınız minimum seviyeye indirgenebilir.

Ancak kısa sürede satma hedefiniz yoksa ve beklemeyi düşünüyorsanız, boğa sezonunda daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Ayı Sezonu Nasıl Anlaşılır?

Ayı sezonu hem avantajlı hem de dezavantajlı olduğu için, zamanında anlamanız gerekir. Burada dikkat etmeniz gereken, Bitcoin ve altcoinlerin ne zaman düşme sergilediğidir. Burada ayı sezonu ne kadar sürer sorusuna öncelikle değinmek gerekir. Burada belirli bir zaman bulunmaz.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan doğrudan TL yatırıp, TL çekebilir ve TL ile kripto para al-sat yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bu 1 hafta sürebileceği gibi, 1 ay ya da 1 yıl da sürebilir. Temel olan durumun sinyalleri gelince duruma göre harekete geçmedir. Eğer yıllarca bekleme imkânınız varsa, bunu önceden planlamanız gerekir. Aksi durumda büyük zarar edilir.

Bunu anlamak için piyasaları kontrol etmeniz yeterlidir. Eğer bir altcoin hakkında olumsuz haberler, spekülasyonlar varsa bu piyasayı olumsuz etkiler. Böylece düşme yaşanır. Ayrıca finans sektöründeki hareketlenmeler de coinler üzerinde düşme ve artmaya sebep oluır.

Kripto Para Borsasında Ayı Sezonu Nedir, Nasıl Anlaşılır?

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!