BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,980.58
-3.84%
$2,946.13
-6.36%
$0.95
-4.25%
$151.35
-6.89%
$23.28
-7.73%
$356.30
-6.63%
$7.14
+12.74%
$4.07
-5.85%
$40.05
-7.53%
$42,980.58
-3.84%
$2,946.13
-6.36%
$0.95
-4.25%
$151.34
-6.9%
$1.00
0%
$1,082.14
-6.36%
$235.29
-5.3%
$47.90
-5.88%
$111.74
-8.3%

Güney Kore Merkez Bankası 2021’de CBDC’yi Test Etmeye Başlayacak

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Güney Kore merkez bankası önümüzdeki yıl dijital para birimini test etmeye başlayacak ve CBDC’leri keşfetmek için bir zaman çizelgesi belirleyen en son küresel merkez bankası olacak.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Yonhap haberine göre Kore Bankası, bir dijital para sisteminin Kore genelinde kullanıma sunulmasının fizibilitesini belirlemek üzere 2021’de pilot işlemlere başlayacak. Habere göre, Kore merkez bankası, gerçek dünya işlem testini bekleyen dijital para birimini tasarlama çalışmalarını çoktan tamamladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Banka, testin bankanın dijital para biriminin “kısıtlı bir ortamda” çalışıp çalışmadığına karar vermesine izin vereceğini söyledi.

Güney Kore: “CBDC test sistemi, gerçekte nakit dolaşımının süreci olarak görülebilir”

Coinzilla Banner (728x90)

Önerilen CBDC sistemine göre, Güney Kore Merkez Bankası, dijital para biriminin verilmesinden sorumlu olurken, dağıtımı ülkenin özel bankaları ve finans kurumları tarafından denetlenecek.

Test işlemleri banka tarafından bir blok zinciri ağında yönetilecek. Merkez bankası, dijital para biriminin test edilmesinin, nakit dolaşımını sağlamak için işlem yapmayı içereceğini söyledi.

Merkez bankası, “Merkez bankası dijital para test sistemi, gerçekte nakit dolaştırma süreci olarak görülebilir” diyor. Ulusal dijital para biriminin şu anda tasarlandığı ve test aşamasına hazır olduğu bildirildiğinden, banka daha erken bir lansman tarihi göz önünde bulundurularak iyi hazırlanmış olabilir.

Merkez bankaları CBDC’leri keşfetmeye devam ediyor

Daha önce bildirildiği üzere, Japonya Merkez Bankası önümüzdeki yıldan itibaren merkez bankası destekli bir dijital para birimi ile denemeye başlayacağını açıklamıştı.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Çoğu ülkedeki merkez bankaları CBDC’lerle ilgilendiklerini ifade ettiler ve birçoğu aktif olarak aynı şekilde çalışıyor. Çin Halk Bankası, ulusal dijital para birimini başlatan ilk büyük ülke olmaya hazır. PBoC, DCEP olarak adlandırılan ulusal dijital para birimi üzerinde son beş ila altı yıldır çalışıyor ve şu anda bunu halka duyurmaya çok yakın.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.