Güney Kore Merkez Bankası 2021’de CBDC’yi Test Etmeye Başlayacak

güney kore
güney kore
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore merkez bankası önümüzdeki yıl dijital para birimini test etmeye başlayacak ve CBDC’leri keşfetmek için bir zaman çizelgesi belirleyen en son küresel merkez bankası olacak.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Yonhap haberine göre Kore Bankası, bir dijital para sisteminin Kore genelinde kullanıma sunulmasının fizibilitesini belirlemek üzere 2021’de pilot işlemlere başlayacak. Habere göre, Kore merkez bankası, gerçek dünya işlem testini bekleyen dijital para birimini tasarlama çalışmalarını çoktan tamamladı.

Banka, testin bankanın dijital para biriminin “kısıtlı bir ortamda” çalışıp çalışmadığına karar vermesine izin vereceğini söyledi.

Güney Kore: “CBDC test sistemi, gerçekte nakit dolaşımının süreci olarak görülebilir”

Önerilen CBDC sistemine göre, Güney Kore Merkez Bankası, dijital para biriminin verilmesinden sorumlu olurken, dağıtımı ülkenin özel bankaları ve finans kurumları tarafından denetlenecek.

Test işlemleri banka tarafından bir blok zinciri ağında yönetilecek. Merkez bankası, dijital para biriminin test edilmesinin, nakit dolaşımını sağlamak için işlem yapmayı içereceğini söyledi.

Merkez bankası, “Merkez bankası dijital para test sistemi, gerçekte nakit dolaştırma süreci olarak görülebilir” diyor. Ulusal dijital para biriminin şu anda tasarlandığı ve test aşamasına hazır olduğu bildirildiğinden, banka daha erken bir lansman tarihi göz önünde bulundurularak iyi hazırlanmış olabilir.

Merkez bankaları CBDC’leri keşfetmeye devam ediyor

Daha önce bildirildiği üzere, Japonya Merkez Bankası önümüzdeki yıldan itibaren merkez bankası destekli bir dijital para birimi ile denemeye başlayacağını açıklamıştı.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Çoğu ülkedeki merkez bankaları CBDC’lerle ilgilendiklerini ifade ettiler ve birçoğu aktif olarak aynı şekilde çalışıyor. Çin Halk Bankası, ulusal dijital para birimini başlatan ilk büyük ülke olmaya hazır. PBoC, DCEP olarak adlandırılan ulusal dijital para birimi üzerinde son beş ila altı yıldır çalışıyor ve şu anda bunu halka duyurmaya çok yakın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!