Güney Kore, Ulusal Metaverse İçin Yatırım Yapacak!

Metaverse
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore bu alanda kendi projesini inşa etme arzusunu ifade eden ilk ülke olduğu için metaverse eğilimi yavaşlama belirtisi göstermiyor gibi görünüyor.

Yakın tarihli bir rapora göre, ülke ulusal bir metaverse projesine 187 milyon dolarlık bir yatırım yapmayı planlıyor.

Yaklaşık 187 milyon dolarlık taahhüt, Güney Kore’nin BİT, Bilim ve Gelecek Planlama Bakanlığı’ndan geliyor ve dijital içeriğin genişlemesini ve kurumsal büyümeyi desteklemeyi amaçlayan bir Metaverse ekosistemi oluşturmayı planlıyor.

Resmi açıklamaya göre, fonlar, Genişletilmiş Sanal Dünya (Expanded Virtual World) adını taşıyan büyük bir dijital ekosistem oluşturma amacıyla çeşitli hedeflerin tamamlanması için harcanacak.

Devlet kurumu ayrıca metaverse’ini eğitim, medya ve şehirlerin endüstriyel sanal büyümesini tamamen genişletmek için bir platform olarak kullanmayı planlıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!