Coinbase

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Güvenlik Açığı Nedeniyle Binlerce Coinbase Hesabı Hacklendi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İddialara göre 6.000 Coinbase kullanıcısının hesabı hacklendi.

Coinbase en güvenli borsalardan biri olarak bilinir, ancak güvenlik olaylarına karşı tamamen dayanıklı değildir.

Bleeping Computer tarafından yayınlanan bir rapora göre, borsanın SMS hesabı kurtarma sürecindeki bir hata nedeniyle bu yılın başlarında 6.000 Coinbase kullanıcısı fonlarından mahrum bırakıldı.

Saldırının arkasındaki kötü kişiler, SMS metinlerini doğrulama kodlarıyla yakalayarak güvenli hesaplara erişmeyi başardı.

11 Mayıs’ta borsa, ayrıntılara girmeden güvenlik açığını giderdiğini tweet’lemişti.

Borsa, saldırganın telefon numaralarını ve şifreleri bulması gerektiğini ve tüm planı kaldırmak için e-postalarına girdiğini iddia ediyor.

Rapor, kurbanların büyük olasılıkla yaygın “kimlik avı kampanyaları” tarafından başarılı bir şekilde hedef alındığını söylüyor.

ABD’nin en büyük kripto borsası, güvenlik açığından etkilenen tüm müşterilerine geri ödeme sözü verdi:

“Olay anında hesabınızdan uygun olmayan şekilde aktarılan kripto para biriminin değerine eşit miktarda para yatıracağız. Bazı müşterilere geri ödeme yapıldı ve etkilenen tüm müşterilerin kaybettiği varlıkların karşılık gelen değerini tekrardan vereceğiz. En geç bugün hesabınıza yansıyacaktır.”

Güvenlik Açığı Nedeniyle Binlerce Coinbase Hesabı Hacklendi!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!