Türk Kripto Para Borsasında Milyarlık Vurgun!

Kripto Para
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Thodex, Vebitcoin, Sistemcoin ve Hecoin’den sonra bir vurgun haberi de Kayseri merkezli olan kripto para borsası Bitrota’dan geldi.

Savcılıklara yapılan şikayetler ve elde edilen bilgiler doğrultusunda, Kenan Altun ile Avusturya vatandaşı Hasan Özkan üç yıl önce Kayseri’de ortak bir şekilde şirket kurdu. Endless Yazılım Teknoloji A.Ş. adında kurulmuş olan şirket geçen sene aralık ayında, “Bitrota” adı altında kripto para borsasını kullanıma açtılar. Bahsi geçen şahıslar, “Talent” adında çıkarmış oldukları bir coin’e yatırım çekmek amacıyla yoğun bir çalışma içine girdi.

Çiftlik Bank Mantığı ile İşler Yürütüldü

Aktarılan bilgilere göre, merkezi Kayseri olduğu için en çok önemi bu ile gösterdiler ve Kayseri dışında en çok ilgi gösterilen il ise Hatay oldu. Bu ilde üç adet lüks ofis kuruldu. Türkiye’nin bir çok ilinde otel toplantılar gerçekleştirildi. Sistem her ne kadar kripto para olarak lanse edilse de, bir tür “Çiftlik Bank” mantığıyla yani saadet zinciri işleyişi ile faaliyet yürütüldü.

Yatırım yapan kişilere, aylık yüzde 30 kazanç garantisi verildi. Bu yılın Nisan ayında düzenlenen ve binlerce kişinin yeniden yatırım yapmasını sağlayan kampanya döneminde ise yüzde 45 kazanç garantisi verildi. Sisteme yeni yatırımcı getirenlere ise yüzde 25 gelir vaat edildi.

Türk Kripto Para Borsasında Milyarlık Vurgun

Edinilen bilgilere göre yaklaşım 30 bin kişinin bu dolandırıcılık olayına maruz kaldığı belirtiliyor. Toplanan paranın ise 1 milyar liraya yakın olduğu iddia ediliyor. Bu saadet zinciri kısa süre önce çöktü ve şirketin sahipleri de izini kaybettirdi.

Araçlarını satıp sisteme para yatıran olduğu gibi, büyük baş hayvanlarını satan ve hatta iş yerini satıp üstüne bir de borçlanarak para yatıran da var. Sisteme para yatıran kişilerden biri, bir savcının dahi para yatırdığını iddia etti.

Futbolcu Gökhan Zan’ın Kardeşi de Mağdurlar Arasında

Futbolcu Gökhan Zan’ın kardeşi S. Zan’ın, bu sisteme 500 bin liradan fazla para yatırdığı öğrenildi.

S. Zan;

“İnsanların hayatı perişan oldu. Evine yiyecek ekmek götüremeyecek durumda olan insanlar var. Arkadaşlarımın tavsiyesi ile buraya para yatırdım. Bugünlerde Hatay’da kiminle konuşsan, konu bir şekilde buraya geliyor. En büyük sorun ise toplanan paranın büyük bir bölümünün elden alınması. Örneğin 250 bin lira yatıran kişiden, 200 bini elden 50 bini banka üzerinden alındı. Şirketin Kayseri’deki merkezine gidenler oldu. Ancak ofis kapalı. Kenan Altun’a ise ulaşılamıyor.”

Samsun’da yaşayan Soner Nacak ise; “Bu tarz sistemlerin bir gün patlayacağını biliyordum” diyerek 4 arkadaşı ile birlikte 280 bin lira yatırdıklarını ve söz konusu parayı alamadıklarını söyledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!