BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,946.28
ETH
$3,859.26
XRP
$1.10
LTC
$187.08
LINK
$26.06
BNB
$485.24
XTZ
$6.67
EOS
$4.48
NEO
$42.66
$63,942.54
+2.15%
$3,857.31
+0.86%
$1.10
+0.55%
$186.99
-1.95%
$1.00
0%
$1,416.83
+0.86%
$254.50
-1.91%
$52.51
-1.5%
$145.74
+1.09%

Hindistan Merkez Bankası Kripto Paraları Yasaklamadı!

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Hindistan Merkez Bankası (RBI) çok kısa bir zaman önce kripto paraların yasal durumu ile ilgili açıklama yaptı. Merkez Bankası Hindistan’ın şimdilik kripto para kullanımının yasaklanmadığını duyurdu.

Hindistan Merkez Bankası geçtiğimiz günlerde ülkenin kripto para şirketlerine çok katı yaptırımlar uyguladı. Merkez Bankası tarafından uygulanan bu yaptırımlar yerli kripto para sektörüne çok ağır bir darbe vurmuş oldu.

Hindistan’daki kripto para borsaları ise bankanın bu yaptırımlarına itiraz etme kararı aldılar ve son birkaç aydır RBI ile mücadele ediyorlar. Hindistan İnternet ve Mobil Derneği üyeleri olan kripto para takipçileri, bu mücadele çerçevesinde özel bir dilekçe hazırladılar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Hindistan Merkez Bankası’nın cevabı

Coinzilla Banner (728x90)

Hindistan Merkez Bankası’na gönderilen bu dilekçede merkez bankasına kripto paraların yasak olup olmadığı soruluyordu. Bu soruya merkez bankasının verdiği cevap ise birçok kripto para takipçisini yeniden umutlandırdı.:

“İlk olarak Hindistan Merkez Bankası’nın dijital paraları yasaklamadığını belirtelim. Hindistan Merkez Bankası yalnızca kendi denetimi altında olan kurum ve kuruluşların kripto para hizmeti sunan şirketlerle birlikte çalışmasını yasaklamıştır. Hindistan Merkez Bankası bu kararı sayesinde söz konusu kurum ve kuruluşları kripto paraların tehlikelerinden korumuştur.”

Bu ifadede kripto paraların “tehlikeleri”nden bahseden Hindistan Merkez Bankası, büyük ölçüde kara para aklama, terör finansmanı sağlama ve yasa dışı uluslararası işlemlerden bahsediyor.

Bankanın yukarıda belirtildiği gibi bir yasak uygulamış olması kesinlikle bu şirketler açısından çok kötü bir durum. Fakat merkez bankasının kripto paraların yasak olmadığını açıklamış olması kripto para takipçilerini umutlandırdı. Bu kişiler ülkede kripto para kullanımının yasak olmadığını ve bu yüzdende kripto para şirketlerinin de yasa dışı bir şey yapmadıklarını söyleyerek Hindistan Merkez Bankası ile mücadele etmeye başladılar.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.