Hollandalı Kripto Para Şirketi Çalışmasını Durduruyor!

hollanda
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hollandalı tek kişilik kripto para tasarruf şirketi olan Bittr, Avrupa Birliği’nin AMLD5 anti-para yasasını uyguladığı için çalışmasını durdurmaya karar verdiğini duyurdu.

Bundan dolayı Bittr, Avrupa Birliği yasası AMLD5’e göre kara para aklama veya AML düzenlemelerini uygulamaya koyması neticesinde operasyonlarını durdurmaya karar verdi.

Mür Boyu Komisyonlarda 10 İndirim Kazan 1

Bittr’in kapanması, Hollanda’nın AMLD5 yasalarını düzgün uygulamadığı için eleştirilere sebep oldu. Bittr’e göre kripto para firmaları kredi kartı şirketlerinden ve geleneksel finansal işletmelerden daha fazla ücret alıyor.

Bittr’in kurucusu Ruben Waterman, platformun 28 Nisan 2020’de kapanacağını 22 Nisan tarihinde açıkladı. Platformun kurucusu Waterman açıklamasında:

“Bittr müşterisi zaten kendi bankalarına kimliklerini onaylattı. Müşterilerimizin önemli belgelerini ve paralarını güvende tutmaları için bize güvenmelerini isteriz.” dedi.

Hollandalı Bittr bu düzenlemeye uymuyor

Waterman, AMLD5 yasaları tarafından zorunlu kılınan şartların bazılarını yapmak istediğini belirtirken, tek kişi olduğu için asıl işinin KYC belgelerini şirket içerisinde yönetmek olduğunu ve başka bir personel işe alabilecek kaynaklara sahip olmadığını iddia ediyor.

Waterman bunun yanında aynı zamanda sözlerine şunları ekliyor:

“Hollanda’daki her Bitcoin şirketine bir banka gibi davranıyorsunuz ve Bittr gibi bir girişim bence bu düzenleyici şemaya uymuyor” diyor.

Hollandalı Kripto Para Şirketi Çalışmasını Durduruyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.