BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,257.37
ETH
$4,209.30
XRP
$1.10
LTC
$195.39
LINK
$32.03
BNB
$486.67
XTZ
$6.63
EOS
$4.82
NEO
$44.69
$63,256.86
+4.88%
$4,209.01
+4.59%
$1.10
+1.48%
$195.39
+3.57%
$1.00
-0.02%
$1,546.01
+4.59%
$288.90
+2.25%
$55.56
+2.26%
$174.11
-1.03%

Kripto Para Yatırımcıları Bitcoin’in Geleceğinden Çok Umutlu

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki kripto para yatırımcılarının birçoğu kripto para piyasasının ilerleyen yıllarda büyümeye devam edeceğine inanıyor.

P2P (eşten-eşe) tabanlı kripto para şirketlerinden olan Paxful, Amerikalı kripto para yatırımcılarının katıldığı yeni bir anket oluşturdu.

Paxful şirketinin düzenlediği kripto paralarla ilgili olan bu ankete 18-55 yaş aralığında olan toplam 500 kişi katıldı. Düzenlenen bu ankete katılan herkes kripto paraları bilen kişilerdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Kripto Para Yatırımcıları Bitcoin'in Geleceğinden Çok Umutlu 1 - Ömür Boyu Komisyonlarda 10 İndirim Kazan 1

Paxful şirketi ankete katılan bu kişilere Bitcoin (BTC)‘in geleceği hakkında BTC’nin hangi amaçlar ile kullanılabileceği ile ilgili bazı sorular sordu. Anket sonuçlarına göre ise birçok yatırımcı BTC’nin gelecekte ana akımın bir parçası olacağına inanıyor.

Bitcoin’in geleceği

Coinzilla Banner (728x90)

Ankete katılanların yüzde 69.20’si Bitcoin’in gelecekte ana akımın bir parçası olacağını ve günlük hayatta kullanılabileceğini düşünüyor. Katılımcıların yüzde 50.40’ı ise Bitcoin’in enflasyonla mücadele etmek için kullanılabileceğini düşünüyor.

BTC enflasyon oranı blok ödülü yarılanması (halving) ile beraber yüzde 1.8’e düşmüş olacak. Bu rakam merkez bankalarının birçoğunun hedefi olan yüzde 2 seviyesinden daha düşük. Bu ise BTC’nin enflasyon oranının diğer birçok itibari paradan daha düşük olacağı anlamına geliyor. Özellikle koronavirüsten ötürü atılan bazı adımları da hesaba katarsak birçok ülkenin enflasyon oranlarının çok daha fazla artması mümkün görünüyor. Bu yüzden insanlar Bitcoin’i bu süreç içerisinde gerçekten sermayelerini korumak için kullanabilirler.

Binance’e buradan kayıt olmanız durumunda ömür boyu komisyonlarda yüzde 10 indirim kazanıyorsunuz.

Ankete katılanların yüzde 64’üne göre insanlar günümüzdeki para transferi yani havale işlemlerinin karmaşıklığı yüzünden BTC’ye yönelecekler. Yüzde 49.20’lik kısım ise insanların klasik bankacılık sisteminde yaşanacak bir olay yüzünden BTC’ye geçiş yapacaklarına inanıyor.

Kısacası Amerika’daki kripto para yatırımcıları BTC’nin kitle kabulü göreceğine ve bu durumun büyük ölçüde klasik bankacılık sisteminin yetersizliklerinde, eksikliklerinden kaynaklanacağına inanıyorlar.

Günümüzde Bitcoin’in adını duyan yüz milyonlarca insan var ve bunların çok ama çok küçük bir kısmı Bitcoin’i kullanıyor ve yatırım yapıyor.

Kripto para şirketi Paxful’un düzenlediği bu ankette bu insanların kripto para piyasasına neden girmedikleri ile alakalı da bir soru soruldu ve katılımcıların yüzde 53.80’i, bu kişilerin kripto para piyasasından uzak durmalarının başlıca sebebinin bilgi yetersizliğinden kaynaklandığını düşünüyor. Anket katılımcılarının yüzde 34’ü ise bu durumun kaynak yetersizliğinden kaynaklandığına inanıyor.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.