İngiltere Bitcoin ve Kripto Türevlerinin Satışını Yasakladı

bitcoin
bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi (FCA), Bitcoin ve kripto para birimi türevlerinin ve borsada işlem gören banknotların perakende kullanıcılara satışını, ilk kez böyle bir yasağı teklif ettikten bir yıldan fazla bir süre sonra resmi olarak yasakladı.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Bitcoin ve kripto türevlerine yasaklama

FCA, bu ürünlerin, Bitcoin ve kripto para birimlerinin “aşırı volatilitesi” de dahil olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı perakende tüketiciler için “uygun olmadığını” söyledi. Düzenleyici, perakende tüketicilerin bu ürünlere yatırım yapmaları için meşru bir yatırım ihtiyacının olmadığını ifade etti. Hack’ler, yetersiz anlayış ve kripto para birimlerinin “değerleme için güvenilir bir dayanak olmaması”, yasağın listelenen diğer nedenleri.

FCA’da strateji ve geçici rekabetin yönetici müdürü Sheldon Mills, “Bu yasak, bu ürünlerdeki perakende tüketicilere verilebilecek potansiyel zararı ne kadar ciddiye aldığımızı yansıtıyor,” dedi ve “Tüketicinin korunması burada çok önemlidir” vurgusu yaptı.

Yasak 6 Ocak 2021’de yürürlüğe girecek. FCA, perakende tüketicilerin bu ürünler üzerindeki yasaktan yaklaşık 53 milyon £ (68 milyon $) tasarruf edeceğini tahmin ediyor.

FCA’nın eylemi yalnızca bitcoin ve kripto türevi borsalarını değil, aynı zamanda kripto brokerlerini, yatırım platformlarını ve finansal danışmanları da etkileyecek.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Politika beyanı

FCA ayrı bir politika beyanında “Eğer firmanız Birleşik Krallık’ta veya Birleşik Krallık’tan ilgili ürünlerin perakende müşterilerine pazarlama, dağıtım veya satış faaliyetlerini yürütüyorsa, bu faaliyetleri 6 Ocak 2021’e kadar durdurmanız gerekir. Mevcut holdinglere sahip perakende tüketiciler, yatırımlarını sonlandırmayı seçinceye kadar, yasağın ardından yatırımlarını sürdürebilirler. Bunun için herhangi bir zaman sınırı yoktur ve tüketiciler bunu istemedikçe firmaların perakende tüketicilerin pozisyonlarını kapatmasını istemiyoruz veya beklemiyoruz” ifadelerine yer veriyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!