kripto para
Bu görselde elli ve yirmi poundluk banknotlar ve bir Bitcoin logosu görülmektedir.

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

İngiltere’nin En İyi Düzenleyicisi, Kripto Para Yatırımcılarının “Tüm Paralarını Kaybetmeye Hazır Olmaları” Konusunda Uyarıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere’nin en iyi düzenleyicisi, kripto para yatırımcılarının “tüm paralarını kaybetmeye hazır olmaları” konusunda  dikkatli olmaları uyarısı geldi.

  • İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi’ne (U.K.’s Financial Conduct Authority) göre, kripto para birimlerine yatırım yapan insanlar tüm paralarını kaybetme riski taşıyor.
  • Düzenleyicinin uyarısı, kripto para birimi piyasasındaki vahşi dalgalanmanın ortasında geliyor.
  • Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri pazartesi günü düştü ve tüm kripto para pazarından 170 milyar doları götürdü.

İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi, pazartesi günü kripto para ile ilgili yatırım ve borç verme ürünlerinin “çok yüksek riskler” getirdiği konusunda uyarıda bulundu.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Ayrıca buradan kayıt olduğunuzda komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Finansal hizmetler düzenleyicisi, “FCA (Financial Conduct Authority), bazı firmaların yüksek getiri vaat eden kripto varlıklara, borç verme veya kripto varlıklarla bağlantılı yatırımlar sunduğunun farkında” dedi.

“Tüketiciler bu tür ürünlere yatırım yaparsa, tüm paralarını kaybetmeye hazırlıklı olmalıdır.”

FCA’dan kripto para uyarısı

FCA’dan gelen uyarı, kripto para birimi piyasasındaki vahşi dalgalanmanın ortasında geliyor. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri Pazartesi günü düştü ve tüm kripto para birimlerinin toplam değerinden 170 milyar dolarını götürdü.

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Bitcoin, geçen hafta 41.973$’a kadar çıktı ve yeni rekorlara yükseldi. Yatırımcılar, dijital varlığı, hükümetlerden benzeri görülmemiş teşviklerin olduğu zamanlarda, “altına benzer” şekilde enflasyona karşı bir koruma olarak görüyor.

Ancak Bitcoin’in çılgın yükselişi, bazı yorumcuların yakında patlaması muhtemel bir piyasa balonu olabileceği konusunda uyarıda bulunmalarına yol açtı.

Dünyanın en değerli kripto para birimi, son 12 ayda %300’ün üzerine fırladı. Bank of America, yakın tarihli bir notta bunu “tüm baloncukların annesi” olarak adlandırdı.

AJ Bell’de finansal analist olan Laith Khalaf pazartesi günü bir notta şunları söyledi;

“Düzenleyici, kripto para piyasasında zaten var olan aşırı yüksek risklerin dolandırıcılık faaliyetleriyle ve denetlenmemiş firmaların, kripto para varlıklarına yatırım yapmalarının ödüllerini vurgulayan fakat potansiyel dezavantajlarından bahsetmeyen pazarlama araçları ile yatırımcıları yanlış yönlendirdiklerinden açıkça endişe duyuyor.”

FCA, kripto para türevlerinin perakende yatırımcılara satışını yasaklayarak son zamanlarda kripto konusunda daha da sertleşti. Kripto varlık firmaları için yeni bir sicil (lisans) başlatan düzenleyici, kayıt olmadan faaliyet gösteren firmaların “cezai suç” işlediği konusunda uyardı.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan TL yatırıp, çekebilir ve TL ile kripto para alım-satım işlemi yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye ücretsiz kayıt olarak komisyonlarda %10 indirim kazanırsınız.

FCA, “Tüm yüksek riskli, spekülatif yatırımlarda olduğu gibi, tüketiciler neye yatırım yaptıklarını, yatırımla ilgili riskleri ve geçerli olan tüm yasal korumaları anladıklarından emin olmalıdır” dedi.

“Kripto varlıkla ilgili yatırımlar için tüketicilerin, bir şeyler ters giderse Finansal Ombudsman Hizmeti’ne (FOS) veya Finansal Hizmetler Tazminat Planına (FSCS) erişme olasılığı düşüktür.”

“Tüketiciler, birdenbire kendileriyle temasa geçilirse, hızlı yatırım yapma baskısı görürse veya kulağa gerçek olamayacak kadar iyi gelen getiriler vaat edilirse dikkatli olmalıdır.”

İngiltere’nin En İyi Düzenleyicisi, Kripto Para Yatırımcılarının “Tüm Paralarını Kaybetmeye Hazır Olmaları” Konusunda Uyarıyor!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!