BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,958.54
-4.18%
$2,960.87
-5.82%
$0.95
-3.79%
$151.74
-7.52%
$23.42
-7.32%
$357.93
-6.23%
$7.13
+13.5%
$4.09
-6.18%
$40.13
-7.61%
$42,961.11
-4.17%
$2,961.12
-5.81%
$0.95
-3.8%
$151.74
-7.52%
$1.00
0%
$1,087.65
-5.81%
$235.18
-5.3%
$48.19
-5.77%
$111.56
-8.55%

İngiltere’nin En İyi Düzenleyicisi, Kripto Para Yatırımcılarının “Tüm Paralarını Kaybetmeye Hazır Olmaları” Konusunda Uyarıyor!

LONDRA - Bir kripto para birimine yatırım yapmayı mı düşünüyorsunuz? Tüm paranızı kaybetmeye hazır olun.

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İngiltere’nin en iyi düzenleyicisi, kripto para yatırımcılarının “tüm paralarını kaybetmeye hazır olmaları” konusunda  dikkatli olmaları uyarısı geldi.

  • İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi’ne (U.K.’s Financial Conduct Authority) göre, kripto para birimlerine yatırım yapan insanlar tüm paralarını kaybetme riski taşıyor.
  • Düzenleyicinin uyarısı, kripto para birimi piyasasındaki vahşi dalgalanmanın ortasında geliyor.
  • Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri pazartesi günü düştü ve tüm kripto para pazarından 170 milyar doları götürdü.

İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi, pazartesi günü kripto para ile ilgili yatırım ve borç verme ürünlerinin “çok yüksek riskler” getirdiği konusunda uyarıda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Ayrıca buradan kayıt olduğunuzda komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Finansal hizmetler düzenleyicisi, “FCA (Financial Conduct Authority), bazı firmaların yüksek getiri vaat eden kripto varlıklara, borç verme veya kripto varlıklarla bağlantılı yatırımlar sunduğunun farkında” dedi.

“Tüketiciler bu tür ürünlere yatırım yaparsa, tüm paralarını kaybetmeye hazırlıklı olmalıdır.”

FCA’dan kripto para uyarısı

FCA’dan gelen uyarı, kripto para birimi piyasasındaki vahşi dalgalanmanın ortasında geliyor. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri Pazartesi günü düştü ve tüm kripto para birimlerinin toplam değerinden 170 milyar dolarını götürdü.

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Coinzilla Banner (728x90)

Bitcoin, geçen hafta 41.973$’a kadar çıktı ve yeni rekorlara yükseldi. Yatırımcılar, dijital varlığı, hükümetlerden benzeri görülmemiş teşviklerin olduğu zamanlarda, “altına benzer” şekilde enflasyona karşı bir koruma olarak görüyor.

Ancak Bitcoin’in çılgın yükselişi, bazı yorumcuların yakında patlaması muhtemel bir piyasa balonu olabileceği konusunda uyarıda bulunmalarına yol açtı.

Dünyanın en değerli kripto para birimi, son 12 ayda %300’ün üzerine fırladı. Bank of America, yakın tarihli bir notta bunu “tüm baloncukların annesi” olarak adlandırdı.

AJ Bell’de finansal analist olan Laith Khalaf pazartesi günü bir notta şunları söyledi;

“Düzenleyici, kripto para piyasasında zaten var olan aşırı yüksek risklerin dolandırıcılık faaliyetleriyle ve denetlenmemiş firmaların, kripto para varlıklarına yatırım yapmalarının ödüllerini vurgulayan fakat potansiyel dezavantajlarından bahsetmeyen pazarlama araçları ile yatırımcıları yanlış yönlendirdiklerinden açıkça endişe duyuyor.”

FCA, kripto para türevlerinin perakende yatırımcılara satışını yasaklayarak son zamanlarda kripto konusunda daha da sertleşti. Kripto varlık firmaları için yeni bir sicil (lisans) başlatan düzenleyici, kayıt olmadan faaliyet gösteren firmaların “cezai suç” işlediği konusunda uyardı.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan TL yatırıp, çekebilir ve TL ile kripto para alım-satım işlemi yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye ücretsiz kayıt olarak komisyonlarda %10 indirim kazanırsınız.

FCA, “Tüm yüksek riskli, spekülatif yatırımlarda olduğu gibi, tüketiciler neye yatırım yaptıklarını, yatırımla ilgili riskleri ve geçerli olan tüm yasal korumaları anladıklarından emin olmalıdır” dedi.

“Kripto varlıkla ilgili yatırımlar için tüketicilerin, bir şeyler ters giderse Finansal Ombudsman Hizmeti’ne (FOS) veya Finansal Hizmetler Tazminat Planına (FSCS) erişme olasılığı düşüktür.”

“Tüketiciler, birdenbire kendileriyle temasa geçilirse, hızlı yatırım yapma baskısı görürse veya kulağa gerçek olamayacak kadar iyi gelen getiriler vaat edilirse dikkatli olmalıdır.”

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.