Ethereum

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

InvestAnswers’a Göre Ethereum, Aşırı Satım Bölgesine Girdi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü kripto para analisti, lider akıllı sözleşme platformu Ethereum’un (ETH) aşırı satım bölgesinde olduğunu ve toparlanmaya hazır olduğunu söyledi.

YouTube’da 402.000 aboneye sahip olan InvestAnswes kanalının sunucusu, paylaştığı yeni bir videoda, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlığın, bir fiyat artışının yakın olduğunu gösteren sinyaller verdiğini söylüyor.

Analist, Ethereum’un göreceli güç endeksinin (RSI), geçen yılın Mayıs ayı sonlarında bir rahatlama rallisi başlattığı, aynı zamanda geçen yılın Haziran ayında tersine dönmeden ve nihayetinde tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkmadan hemen önce aynı noktada olduğuna dikkat çekiyor.

“Ethereum’un RSI’ına baktığımızda, bunu en düşük fiyatlarla ve bu fiyatların 200 günlük hareketli ortalamayı nasıl aştığını karşılaştırdığımızda çok acayip bir durumla karşı karşıya kalıyoruz.

Dolayısıyla, RSI’ın 200 günlük hareketli ortalamayı aştığı üç alanımız var. 2021’in Mayıs ve Haziran’ı ile 2022’nin Ocak ayı var.

Ethereum satış baskısı yaşıyor ve bu, 200 günlük hareketli ortalama ile neredeyse mükemmel bir şekilde aynı hizada olan fiyat grafiğindeki tarihsel diplere karşılık geliyor. Şu anda 200 günlük hareketli ortalamanın daha önce olduğumuzdan daha altındayız. Bu bana, ilerledikçe muhtemelen bir miktar ETH sıçraması yapmamız gerektiğini söylüyor.”

Kanalın sunucusu daha sonra, bir varlığın fiyatının gerçeğe uygun piyasa değerine göre aşırı değerlenip değerlenmediğini değerlendiren altcoin liderinin piyasa değerini gerçekleşen değere (MVRV) getirir.

“RSI, doğrudan Ethereum’un gerçeğe uygun değerine göre ne zaman fazla veya düşük değerde olduğunu gösteren MVRV Z puanına eşlenir.

Piyasa değeri gerçekleşen değerden önemli ölçüde yüksek olduğunda, tarihsel olarak bir piyasa zirvesine işaret etti… 2021’in Mayıs ayı sahip olduğumuz son piyasa zirvesiydi.

Aksi takdirde, şu anda bulunduğumuz yer, tamamen aşırı satım bölgesinde, öldürme bölgesindedir. Geçen yıl bunlardan sadece üçünü yaşadık ve bu doğrudan RSI’ye karşılık geliyor.”

Ethereum, yazının yazıldığı sırada, 3.128 dolardan işlem görüyor.

InvestAnswers’a Göre Ethereum, Aşırı Satım Bölgesine Girdi!