BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,499.10
ETH
$4,200.90
XRP
$1.10
LTC
$195.84
LINK
$32.27
BNB
$486.86
XTZ
$6.67
EOS
$4.83
NEO
$44.74
$63,491.11
+5.17%
$4,199.79
+4.24%
$1.10
+1.86%
$195.72
+3.7%
$1.00
0%
$1,542.62
+4.24%
$288.26
+4.14%
$55.80
+2.72%
$174.83
-1.02%

İş Adamı Mark Cuban’a Göre Bitcoin Güvenilir Bir Finansal Araç “Olabilir”

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bitcoin konusunda dobra eleştirileriyle bilinen Mark Cuban, Bitcoin’in güvenilirliği konusunda çelişkili ifadelerde bulundu.

10 Aralık’ta yayınlanan Forbes dergisine verdiği röportajda, Bitcoin’in faydalarıyla ilgili birbiriyle çelişen yorumlarda bulundu.

Bitcoin’in “güvenilir bir finansal araç” olup olmadığı sorulduğunda, Cuban iki farklı yanıt verdi. İlk başta “Asla” diye yanıt verdi. Ardından “Bitcoin koleksiyonu yapılacak şeyler gibidir. Sanat veya altın size göre istikrarlı bir finansal varlıksa, evet Bitcoin de öyle olabilir.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Nakit paranın değersizleşmesi Bitcoin karşıtlarını ikna etmiyor

Coinzilla Banner (728x90)

Cuban bir yandan Bitcoin’e sırf ne olduğunu anlamakta zorlandıkları için uzak duran yatırımcılardan yakınırken, açıklamalarındaki belirsizlik, Bitcoin’e şüpheyle yaklaşanlarda görülen ortak bir problemi açığa çıkarıyor: Neden şüphe duyduklarını açıklayamamak.

Örneğin, önceden Bitcoin’in bir sahtekarlık olduğunu iddia eden JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon, geçen yıl verdiği bir röportajda, muhabir Bitcoin’le ilgili geçmişteki yorumlarını sorunca, Bitcoin’e şüpheci bir yaklaşımda bulunmadığını iddia etti.

Cuban, Bitcoin ve altını nakit para açısından eş değerde görmüyor, Bitcoin savunucuları ise bu görüşe tamamen karşı. The Bitcoin Standard kitabının yazarı Saifedean Ammous gibi isimler, Bitcoin’i değerli yapan en önemli şeyin az sayıda olması olduğunu söylüyor. Nakit para ise aksine, sınırsız manipülasyon ve enflasyonla karşı karşıya kalarak değersizleşebilir.

Cuban Eylül ayında, Bitcoin işletmeleri yerine muzları tercih edeceğini söyleyerek Bitcoin’i eleştirmişti.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.