BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,891.48
ETH
$3,846.55
XRP
$1.10
LTC
$186.20
LINK
$25.97
BNB
$485.06
XTZ
$6.61
EOS
$4.48
NEO
$42.64
$63,942.54
+2.15%
$3,857.31
+0.86%
$1.10
+0.55%
$186.99
-1.95%
$1.00
0%
$1,416.83
+0.86%
$254.50
-1.91%
$52.51
-1.5%
$145.74
+1.09%

Jay Clayton SEC’in Kripto Paraya Yaklaşımının “Ölçülü” Olduğunu Bildirdi

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

ABD kripto para birimi düzenlemelerine, hem perakende hem de kurumsal yatırımcıların yararına olacak “ölçülü fakat proaktif bir yaklaşım” benimsiyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Jay Clayton 10 Aralık’ta yeni resmi politikaya göre proaktif bir yaklaşım benimsendiğini bildirdi.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Clayton “SEC yeniliği teşvik ediyor” dedi

 

Bankacılık Konut ve Kentsel İşler Senatosu Komitesi önünde konuşan Clayton, Blockchain teknolojisinin piyasa katılımcılarının sermaye biriktirmesine olanak sağlama potansiyeli olduğunu vurguladı ve ekledi:

“Daha önce de belirttiğim gibi, dağıtık defter teknolojisinin hem kurumsal hem de ana akım yatırımcıların sermaye oluşumunu kolaylaştıracağına inanıyorum.”

Özetle Clayton, SEC’in yıkıcı yenilikler konusundaki genel tutumunu onayladı:

Coinzilla Banner (728x90)

“Genel olarak yatırımcılarımızı ve piyasalarımızı korurken, hem yeniliği hem de sermaye oluşumunu teşvik eden, ölçülü fakat proaktif bir yaklaşım benimsediğimize inanıyorum.”

ICO’nun (İlk dijital para arzı) yasal durumu hala karışık

 

Jay Clayton, özellikle bu yıl Washington tarafından yapılan yoğun incelemelerden sonra kripto para hakkında dengeli bir görüş sağlamaya çalışsa da SEC politikalarından dolayı hedef gösterilmekten kurtulamadı.

2017 yılında ilk dijital para arzı (ICO) yapan bazı şirketlere uygulanan yaptırımlar devam ediyor. Kanada yapımı bir mesajlaşma uygulaması olan Kik şirketi Ekim ayında neredeyse tamamen kapanma tehlikesi ile karşı karşıya geldi.

Kanada’da yapılan mesajlaşma uygulaması Kik, Ekim ayında neredeyse tamamen kapanma tehlikesi ile karşı karşıya geldi.

Bir soru-cevap oturumunda Crowdfund Insider, yasal durumları karmaşık olarak tanımlayan Clayton’dan alıntı yaptı. Kripto para konusuna gelince, Facebook’un daha çıkarılmayan Libra kripto parası hakkında “Şu an önümüzde bulunuyor, bunu görmemezlikten gelemeyiz,” dedi.

Clayton bu ay hükümeti bilgilendirmek için, stabil koinlerin yol açtığı potansiyel risklerle ilgili bir rapor hazırlamak üzere ABD’nin önde gelen düzenleyicilerine katıldı.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.