BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,257.37
ETH
$4,209.30
XRP
$1.10
LTC
$195.39
LINK
$32.03
BNB
$486.67
XTZ
$6.63
EOS
$4.82
NEO
$44.69
$63,256.86
+4.88%
$4,209.01
+4.59%
$1.10
+1.48%
$195.39
+3.57%
$1.00
-0.02%
$1,546.01
+4.59%
$288.90
+2.25%
$55.56
+2.26%
$174.11
-1.03%

İsveç Merkez Bankası Kendi Kripto Para Birimini Çıkaracak

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İsveç Merkez Bankası, e-krona olarak bilinen kripto para birimi için bir deneme platformu oluşturmayı planlıyor.

Reuters’in 13 Aralık tarihli haberine göre göre İsviçre, bugün erken saatlerde merkez bankası kripto para birimi (CBDC) konusunda olumsuz bir tavır sergiler ve hükümete yarardan çok zarar verebileceğini iddia ederken İsveç e-krona’nın potansiyel faydalarını keşfetmeye başladı bile.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Riksbank İrlandalı şirket Accenture ile ortaklık kurdu

Habere göre, İsveç merkez bankası Riksbank, e-krona adı verilen kripto para birimi için bir deneme platformu oluşturmak için İrlanda profesyonel hizmetler şirketi Accenture ile işbirliği yapacağını belirtti.

Coinzilla Banner (728x90)

Riksbank bu adımıyla kripto paranın sunduğu imkanlarla ile ilgili bilgi edinmeyi hedefliyor:

“E-krona deneme projesinin temel amacı, bankanın e-krona’nın sunduğu teknolojik imkânları anlamasını sağlamaktır.”

Riksbank başkanı Facebook’un Libra projesini “inanılmaz derecede önemli katalitik bir olay” olarak nitelendirdi

Haberde belirtildiği gibi, Riksbank, son yıllarda İsveç’te nakit kullanımı keskin bir şekilde düştüğü için, yeni bir kripto para çıkarma ihtimallerini tartıyor.

Gerçekten de, Riksbank kripto para birimleriyle ilgili sorunları yakından takip ediyor. Ekim’in ortalarında, Riksbank başkanı Facebook’un Libra stabil koin projesini “inanılmaz derecede önemli katalitik bir olay” olarak nitelendirdi. Riksbank müdürü Stefan Ingves, bu girişimlerin dünyanın merkez bankalarını dijital dönüşüm için hazır hale getirmeye zorladığını belirtti.

Haber, Crypto Valley Association’ın anavatanı olan İsviçre’nin bugün erken saatlerde aniden İsviçre Frangı’nın kripto para birimini çıkarma fikrini geri çevirmesiyle bağlantılı gözüküyor. Federal Konsey, bir CBDC’nin ödeme etkinliği, etkin para politikası ve daha istikrarlı bir finansal sistem beklentilerini karşılayamadığı sonucuna vardı.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.