Rusya Darkweb Sektöründe 146 Milyon Dolar ICO Toplayacak

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya darkweb (karanlık internet) pazarı, küreselleşmesine olanak sağlayacak ICO’da 146 milyon dolar kazanmak istiyor.

“Batıda yeni dönem başlatacak”

“Hydra” olarak bilinen pazarın işletmecileri, sahtekarca, anonim olarak, yasadışı maddelerin ticaretini büyük ölçüde yaymayı hedefliyor. Yalnızca Tor gibi darkweb tarayıcıları aracılığı ile erişilebilen bir yatırım raporunun iddiası şu yönde; platformun küresel genişlemesi “hayal edilmesi zor” bir ölçekte “Batıda yeni bir dönem başlatacak”.

Hydra, anonim bir hizmet sunuyor. Kuryeler satın alınan malları kamusal alanlarda gizlenmiş noktalara bırakıyor. Daha sonra, müşteriler satın aldıkları malları bu yerlerden alıyor. Alıcının, satıcının ve kuryenin şahsen yolları kesişmiyor.

İşletmeciler, fonları “Eternos” adında yeni bir servise yatırmayı hedefliyor. Bu yeni servis, şifreli mesajlaşmayı, gizlilik odaklı bir tarayıcıyı, otomatik uyuşmazlık çözümünü, reçetesiz pazarı ve kripto borsasını bir çatı altında birleştiriyor.

16 Aralık’ta tokenlerin satışa sunulması planlanıyor. 100 jeton alan yatırımcılar, şirket karının  yüzde 0.003’üne hak kazanacak. Bir tokenin fiyatı 100 dolar değerinde ve Bitcoin ile ödeme yapılabilecek.

Token sayısı 1.470.000 token olarak belirlendi. Bu da Eternos’un değerinin yüzde 49’una tekabül ediyor. Bu düzenleme 100’den fazla token alanlara aylık 500 dolar kâr vaat ediyor. Diğer medya organları okuyucularını, projenin bir kaçış planı olabileceği konusunda uyardı.

Rakamlar, aylık gelirin tahminen 15 milyon dolar olabileceğini gösteriyor. İşletmeciler, mevcut büyüme ölçütleri baz alındığında, bu tahmini haklı kılıyor.

Hydra, yasadışı maddelerin satışı, hack hizmetleri, sahte belgeler, çalıntı veriler ve nakit için günlük 100.000’den fazla işlem gerçekleştiren 3 milyonun üzerinde bir kullanıcı tabanına sahip olduğunu iddia ediyor.

Haziran 2019 itibariyle, Rus araştırma sitesi Proekt, Hydra’nın 2,5 milyon kayıtlı hesabı olduğunu doğruladı. Bunlardan 393.000’inin en az bir kere satın alma işlemi gerçekleştirdiğini de bildirdi.

Eski kuşak dark’lar

Kripto endüstrisinin en yüz kızartıcı ağ pazarı unvanı hala Silk Road’da. Şubat 2011’de çıkış yapan Silk Road, Ekim 2011’de yetkililer tarafından kapatılmıştı.

“Dread Pirate Roberts” olarak da bilinen kurucusu Ross Ulbricht, 2015 yılında tutuklandı ve hapse atıldı. Diğer suçlamaların yanı sıra, uyuşturucu ticaretine yardım, bilgisayar korsanlığı, dolandırıcılık ve para aklama ile de suçlandı.

2017 yılında, ABD makamları, ana darkweb pazarı Alphabay’i kapattı. Satıcıların iddiasına göre fentanil, eroin, silah, kötü amaçlı yazılımların satışı ve bir dizi Bitcoin ile ilgili soygun yaptılar. Bu nedenle suçlandılar.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!