İsveç Merkez Bankası Uyardı: “Bitcoin Çökebilir!”

İsveç
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsveç Merkez Bankası Başkanı, Bitcoin ticaretini pul koleksiyonculuğuna benzetti.

İsveç Merkez Bankası, kripto para birimini ve Bitcoin ticaretini pul toplama ve satmayla özdeşleştirdi. Bankanın başkanının ana endişesi, dijital varlıkların finansal düzenleyicilerin veya hükümetin desteği olmadan daha fazla çalışamaması ve gelişemeyeceğiydi.

İsveç Merkez Bankası başkanı Stefan Ingves’e göre, sektöre yatırım yapmış insanlar kripto para piyasasında büyük bir kayıpla karşı karşıya kalacak. Bu iddiayı Stockholm’deki bir mali etkinlikte yaptı. Aynı zamanda Ingves, Bitcoin veya başka herhangi bir kripto para birimi ticareti yaparak küçük bir servet kazanmanın mümkün olduğunu inkar etmiyor. Ancak bunun aynı zamanda pul ticareti yaparak da mümkün olduğunu belirtti.

Elon Musk gibi çeşitli girişimciler ve Cathie Wood gibi fon yöneticileri dijital varlık piyasasını destekliyor ancak aynı zamanda bazı düzenleyiciler ve merkez bankası yöneticileri kripto para piyasasını er ya da geç patlayacak tipik bir balon olduklarını düşünüyor.

Bu yılın başlarında, İsveç Merkez Bankası başkanı, Bitcoin’in popülaritesi arttıkça büyük olasılıkla artan düzenlemelere tabi olacağını belirtmişti. Açıklaması, dünya çapında birden fazla düzenleyicinin eylemleriyle doğrulandı. Daha önce, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), borç verme araçları sunduğu için kripto para borsası Coinbase’i dava etmekle tehdit etmişti.

Dünyanın en büyük finansal düzenleyicileri, dijital varlık endüstrisinin hızlı gelişimi tarafından tehdit edildiklerini hissetse de El Salvador gibi bazı ülkeler, Bitcoin’i yasal bir para haline getirerek kripto para birimi ödemelerinin uygulanmasını dört gözle bekliyorlar.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!