Japonya Merkez Bankası’ndan Çin’in CBDC’si Hakkında Açıklama Geldi – İşte Ayrıntılar

japonya merkez bankası
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üst düzey bir Japonya Merkez Bankası yetkilisi, merkez bankalarının sistemlerini geliştirmeye çabalarsa, küresel işlemlere tek bir dijital para biriminin hakim olamayacağına inanıyor.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Japan Today haberine göre, merkez bankalarının kendi ödeme sistemlerini geliştirmeye çalışması durumunda tek bir dijital para birimi küresel işlemlere hakim olmayacak.

Japonya Merkez Bankası yetkilisi (BoJ), Çin’in dijital yuan üzerindeki hızlı ilerlemesinin piyasaları yükseltebileceğinden korktuğunu söyledi.

Çin Halk Bankası, küresel dolar ödeme sistemine bağımlılığını azaltmak için bir CBDC düzenleyen ilk kurum olmayı hedeflediğini açıkladı.

Çin, dijital para birimi çıkarırken “ilk hamle” avantajına sahip olabilir

Çin’i ve Facebook’un kendi stablecoinini çıkarma planı gibi özel projeleri yakalama çabalarında, geçtiğimiz hafta, BOJ dahil olmak üzere yedi büyük merkez bankası, CBDC’leri yayınlamak için temel ilkeleri ortaya koydu.

Japonya merkez bankası önümüzdeki yıl CBDC’yi denemeye başlayacağını açıkladı. “Şu anda mevcut olan teknolojide önde olsanız bile, zaman geçtikçe eski teknolojiye kilitlenebilirsiniz” diyen Merkez Bankası  yetkilisi “Çin Halk Bankası da büyük olasılıkla istikrarlı ve verimli bir ödeme sistemi oluşturmak için dijital bir yuan geliştiriyor” vurgusu yapıyor.

Bank of Japan, önümüzdeki yıl CBDC’yi denemeye başlayacak

Daha önce bildirildiği üzere Japonya Merkez Bankası, gelecek yıl kendi merkez bankası destekli dijital para birimini nasıl çalıştıracağı konusunda deneyler yapmaya başlayacağını açıkladı.

Hareket, Merkez Bankası dijital para biriminin (CBDC) esneklik ve açık bir yasal çerçeve gibi temel özellikleri olarak gördükleri, Japonya Merkez Bankası da dahil olmak üzere yedi büyük merkez bankasından oluşan bir grup tarafından yapılan bir duyuru ile birlikte geldi.

Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Japonya Merkez Bankası, Nisan 2021’de başlayan mali yılın başlarında, CBDC’lerin temel işlevlerine ilişkin deneylerin ilk aşamasını, ihraç ve dağıtım gibi gerçekleştireceğini söyledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!