Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

JPMorgan CEO’su: “Bitcoin, Aptalların Altınıdır!”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

JPMorgan Chase başkanı ve CEO’su Jamie Dimon, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’e şüpheyle yaklaşıyor.

Dimon, kısa süre önce Axios CEO’su Jim VandeHei ile yaptığı konuşmada;

“İçsel bir değeri yok. Ve düzenleyiciler bunun çıkışını düzenleyecek.”

Ünlü CEO, Bitcoin’in uzun vadede olacağını söyledi, ancak Çin’in yasadışı olduğunu söylediği gibi, başka ülkelerde de yasadışı hale getirileceğine her zaman inandığını, bu yüzden bunun aptalların altını olduğunu düşündüğünü belirtti.

Dimon ayrıca Bitcoin’in hükümet tarafından düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

“Düzenlemeleri yapmak zorundalar.

Kripto para birimi gibi, bir bankanın para transferi açısından yaptığı her şeyi düzenleyemezsiniz ve para dediğiniz şeyi düzenleyemezsiniz.”

Buna bir menkul kıymet, varlık ya da buna benzer bir şey diyebilirsiniz, ancak insanlar bunu vergiden kaçınma, seks ticareti ve fidye yazılımı için kullanıyorsa, isteseniz de istemeseniz de düzene girecek.

Son zamanlarda, ABD hükümeti kripto para piyasalarını düzenlemeye daha fazla odaklandı. Wall Street Journal’ın bildirdiğine göre, Eylül ayında Biden yönetimi, kripto para fidye yazılımı saldırılarını kolaylaştıran altyapıya karşı eylemler ve yaptırımlar hazırlama planlarını duyurdu.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (Fed) başkanı Gary Gensler de sektör için bir dizi kural oluşturma planlarından defalarca bahsetti.

Ve bazı finans uzmanları , ABD’de iyi düşünülmüş bir düzenlemenin  faydalı olacağını savunuyor. Sertifikalı finansal planlamacı, yeminli mali müşavir ve Fit Advisors’ın kurucusu Anjali Jariwala, daha önce CNBC Make It ile yaptığı röportajda;

”İnsanlar kriptonun daha çok ana akım bir varlık haline gelmesini istiyorsa, o zaman düzenlemenin gerekli bir ilk adım olduğunu düşünüyorum”

Bununla birlikte, kripto para birimi destekçileri daha fazla düzenlemeye karşı temkinli davranıyor. Kripto topluluğu, belirli düzenleyici çerçevenin ABD’deki kripto inovasyonunu boğabileceğinden ve işi denizaşırı ülkelere itebileceğinden endişe ediyor.

JPMorgan CEO’su: “Bitcoin, Aptalların Altınıdır!”

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!