Kadınların Yüzde 43’ü Bitcoin’e Yatırım Yapmayı Düşünüyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

4 Aralık’ta Bitcoin yatırım şirketi Grayscale tarafından yayınlanan bir raporda, Bitcoin’e yatırım yapmakla ilgilenenlerin yüzde 43’ünün kadın olduğunu gösterdi.

Anket, 28-30 Nisan 2019 tarihleri arasında 25-64 yaş arası 1.100 ABD’li yatırımcıyı kapsıyordu. Tüm katılımcılar kişisel yatırım yapan ve en az 50.000 dolarlık hane geliri olan, 10.000 dolar yatırım yapabilecek kişilerdi.

Bitcoin düşünüldüğü kadar erkek egemen bir camia değil mi?

Kripto para birimlerinin ağırlıklı olarak erkek egemen bir alan olduğuna inanılır. GoogleAnalytics, Bitcoin camiasının yüzde 90’ından fazlasının erkek olduğunu ileri sürmektedir. Ancak bu araştırmada elde edilen veriler bu algıyı yıkabilir. Araştırmaya göre:

“Tüm Bitcoin sohbetleri ağırlıklı olarak erkek yatırımcı kitlesine odaklanma eğilimindedir ancak veriler kadınların da Bitcoin’e bir ilgisi olduğunu göstermektedir.”

Kadınların yüzde 56.2’si ve erkeklerin yüzde 56.4’ü kripto para birimlerinde önemli büyüme fırsatları görüyor. Ayrıca, kadınların yüzde 49.8’i, Bitcoin’in sınırlı üretiminin, erkeklerin yüzde 49.9’u gibi, talep ve fiyatı daha da artırabileceğine inanıyor.

Ayrıca, erkeklerin yüzde 39’una kıyasla kadınların yüzde 47’si, Bitcoin almanın tam zamanı olduğunu düşünüyor çünkü fiyatların bundan sonra yalnızca artacağını düşünüyorlar. İlginç bir şekilde, erkeklerin yüzde 56’sı ve kadınların yüzde 63’ü, Bitcoin’in yalnızca küçük bir kısmını satın alabiliyor olmalarının bu alana katılmak için önemli bir neden olduğu konusunda hemfikir.

Bitcoin ile ilgilenen yatırımcıların yüzde 43’ü kadın. Kadınların yüzde 80’i Bitcoin’in potansiyelinden etkilenirken, yüzde 93’ü Bitcoin ile ilgili eğitici kaynaklar daha fazla olsa, kripto paraya ilgi duyabileceklerini bildirdi.

Kadınlar erkeklere nazaran riskten kaçınıyor

Araştırmaya göre kadınlar yatırımları zenginleşmek yerine kendilerini ve ailelerini korumanın yolu olarak görüyor. Örneğin, kadınların yüzde 60’ı maddi güvenliğe zenginlikten daha fazla önem verirken, erkeklerin yalnızca yüzde 48’i bu görüşü paylaşıyor.

Bitcoin’in bu riskli görünümü, Miss Universe Finland 2015 galibi Rosa-Maria Ryyti’nin fikirleri ile aynı doğrultuda. Rosa-Maria Eylül ayında, Bitcoin’in kadınlar arasında daha az popüler olduğunu, çünkü riskli bir yatırım olarak görüldüğünü söyledi.

Ayrıca, kadınların yüzde 42’si yatırımları ile “güvenli oynamayı” planladıklarını belirtirken, erkeklerin yüzde 35’i aynı şeyi düşünüyordu.

Erkekler yatırımlarında kadınlardan daha “özgüvenli”

Kadınların yüzde 44’ü ve erkeklerin yüzde 22’si yatırım yapmaktan emin olmadıklarını söyleyerek kendilerini erkeklere göre daha az yatırım meraklısı olarak görüyor.

Aynı zamanda, kadınlar ABD ekonomisine ilişkin daha karamsar bir görüşe sahip – sadece yüzde 46’sı olumlu gelişmeler bekliyor – erkeklerin ise yüzde 57’si iyimser. Benzer bir karşıtlık, küresel ekonomi hakkındaki görüşlerini incelerken de görülüyor. Kadınların yalnızca yüzde 36’sı erkeklerin yüzde 43’üne kıyasla olumlu gelişmeler bekliyor.

Raporda, Bitcoin’e olan ilginin erkekler ve kadınlar arasında neredeyse eşit olduğu öne sürülse de, diğer kaynaklar, Bitcoin’e genel olarak erkeklerden daha az yatırım yaptıklarını gösteriyor. Avrupalı kripto para birimi sahiplerinin yalnızca yüzde 20’sinin kadın olduğu tahmin ediliyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!