şehir coin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kendi Kripto Parası “Şehir Coin”i Çıkartacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para sektörünün en popüler olduğu ülkelerden biri olan Türkiye’de, bu sektör ile ilgili yeni bir proje daha geldi. Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Altay, kendi ekosistemlerini oluşturacaklarını ve bunu kripto para ile yapacaklarını dile getirdi.

Şehir Coin

Şehir Coin ile adlandırılan kripto para uygulaması üzerinde çalışmaların başladığını belirten Başkan Altay, bu yeni projenin sosyal yardımlarda, belediyeye ait olan şirketlerin alım satım işlemlerinde ve vergi tahsilatlarında kullanılabileceğini belirtti. Başkan, eğer bu projeye destek olunursa bu kripto para projesinin çok yakın bir zamanda gerçek olabileceğini aktardı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Altay, Cumhurbaşkanlığı çatısı altında ATO Congresium’da yapılan Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’nde çok önemli açıklamalarda bulundu:

“Belediyelerin ve başkanların en önemli görevi para bulmak gibi gözüküyor. Block chain üzerinde bir çalışma yürütüyoruz. Biz acaba bir ‘şehir coin’ üretebilir miyiz diye çalışıyoruz. Kendi parasını basan ilk belediye olabilir miyiz bilmiyorum. Bu konuda iş birliğine hazırız. Özellikle sosyal yardımlarımızı acaba bununla vererek bir ekosistem oluşturabilir miyiz? Ya da belediye iştirakindeki şirketlerin alım satımlarını bununla yapabilir miyiz diye çalışıyoruz. Belki ileride yasal düzenlemeyle belediyenin aldığı vergileri de eğer bu coinlerle alabilirsek kendi ekosistemimizi oluşturabiliriz.”

Şehir Coin projesinin detayları tam olarak belli değil, böyle bir projenin Türkiye’de yapılacağını görmek kesinlikle kripto para sektörü için çok faydalı olacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kendi Kripto Parası “Şehir Coin”i Çıkartacak!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!