BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,946.28
ETH
$3,859.26
XRP
$1.10
LTC
$187.08
LINK
$26.06
BNB
$485.24
XTZ
$6.67
EOS
$4.48
NEO
$42.66
$63,942.54
+2.15%
$3,857.31
+0.86%
$1.10
+0.55%
$186.99
-1.95%
$1.00
0%
$1,416.83
+0.86%
$254.50
-1.91%
$52.51
-1.5%
$145.74
+1.09%

Kozo Yamamoto: “Dijital Yen Hızlıca Geliştirilmeli”

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Japon milletvekili Kozo Yamamoto dijital yenin hızlı gelişimi için açıkça çağrıda bulundu. Dijital yenin bir an önce geliştirilmesi için çağrıda bulunan Japonya’nın Bankacılık ve Finans Sistemleri Araştırma Komisyonu Başkanı Yamamoto, bugün ülkenin 2-3 yıl içinde bu sistemi oluşturması gerektiğini belirtti.

Reuters, 10 Şubat’ta Yamamoto’nun merkez bankası dijital para birimi (CBDC) için planlarının, hükümetin yıl ortası politika kılavuzlarına dahil edilmesi gerektiğini bildirdi. Dijital para birimlerinin gelişmekte olan ekonomilerde hızla yayılabileceğini ve CBDC üzerinde çalışan Çin’in dijital hegemonyasını (baskın güç) ilerletmesine yardımcı olabileceğini açıkladı. Bu nedenle, dijital yen gelişiminin hızlanması gerektiğinden bahsetti:

“Ne kadar erken o kadar iyi. Hükümetin politika yönergelerine dahil edilecek teklifler hazırlayacağız ve umarım bunların 2-3 yıl içinde gerçekleşmesini sağlayacağız. […] Her ülke para akışlarını kendi dijital para birimleriyle kontrol etmeyi başarırsa, bu durum kriz anında büyük bir salınımı önleyebilir ve kendi ekonomilerini dengeleyebilir.” 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Coinzilla Banner (728x90)

Yamamoto’nun açıklamaları, Eski Ekonomi Bakanı ve İktidar Partisi Üyesi Akira Amari’nin Çin’in yaklaşan dijital yuan’ına karşı koymak için bir CBDC yayınlamak istediğini belirtti. Yamamoto, CBDC’lerin yayılmasının doların üstünlüğünü düşürürken, Kamboçya gibi dolara dayanan gelişmekte olan piyasaları da dengeleyebileceğini itiraf etti.

Japonya’nın dijital yen araştırması

Japon milletvekilleri geçtiğimiz günlerde hükümeti, bu yıl G7’nin gündemine yerleştirilmesi için dijital para birimleri hakkında bir çalışmayı talep etmeye çağırdı. Ayrıca, Ocak ayı sonunda, Japonya Merkez Bankası başkan yardımcısı, kurumun teknik gelişmelere yanıt olarak kamu talebinin artması durumunda bir CBDC yayınlamaya hazır olması gerektiğini söyledi.

Bu arada, Çin Merkez Bankası yakın zamanda dijital yuan üst katman tasarımını ve testini tamamladı.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.