Kripto Para Borsası Kraken: “Bitcoin Yüzde 100 Yükselebilir!”

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası Kraken, Bitcoin’in (BTC) 2021 yılını değerini iki katından fazla artıracak büyük bir yükseliş ile kapatabileceğini açıkladı.

Yeni bir raporda Kraken, Bitcoin’in yılın son üç ayında (Q4) tipik olarak en iyi yıllık performansı kaydettiğini söyledi.

“3. çeyrek, BTC için pozitif olmasına rağmen, 4. çeyreğin tarihsel olarak ortalama yüzde 119 ile yüzde 58 getiri sağlaması yüzünden BTC’nin en iyi çeyreği olduğu belirtilmelidir.”

Kraken, yıllar içinde kaydedilen ortalama getiriye dayanarak, Bitcoin’in yılı 100.000 dolara yakın bir yerde kapatabileceğini düşünüyor.

“BTC’nin 43.800 dolarlık çeyrek sonu kapanış fiyatında, 4. çeyrek 2021’de yüzde  119’luk bir getiri, BTC’yi yaklaşık 96.000 dolara çıkaracaktır.”

Kraken, yüzde 58’lik bir ortalama getirinin Bitcoin’in yılı 69.000 dolara gibi bir yerde kapatacağını söyledi. BTC, bu yazı hazırlanırken yaklaşık 54.800 dolardan işlem görüyordu.

Kripto para borsası ayrıca, Ekim ayının Bitcoin için Eylül ayına göre daha değişken bir ay olma eğiliminde olduğunu söyledi. BTC, Ekim ayının 43.820 dolarlık açılış fiyatından yaklaşık yüzde 25 artış gösterdi.

“Odak Ekim ayına kaydırıldığında, ayın Eylül’den tipik olarak daha volatil olduğu görülecektir (yıllık ortalama volatilite yüzde 66’ya karşı yüzde 61) ve BTC’nin geçmiş ortalamalara bakıldığında yüzde 13’ten daha yüksek bitirme eğiliminde olduğu görülüyor. Ekim ayının BTC için uygun bir ay olma şansı olmasına rağmen, Kasım ve Aralık aylarının boğalar için de aynı derecede elverişli olmasına dikkat edilmelidir.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!