kripto para bankaları güvenli mi
Kripto Para Bankaları Güvenli mi?

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Kripto Para Bankaları Güvenli mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para bankaları güvenli mi? Son zamanlarda kullanıcıların sıkça merak ettiği sorulardan birisi de bu olarak yer alıyor.

Kripto paralar, 2009 yılında Bitcoin’in ortaya çıkmasıyla birlikte yaygınlaşmaya başlayan bir teknoloji. Aslına bakılırsa 90’lı yıllardan beri planlanan ve o zamanlardan beri pek çok kripto para çıkarılan ülkelerde bu paralar pek tutmadı ve bazıları yasaklandı. Bitcoin doğru adımı atarak kendi kripto parasını anonim bir şekilde çıkardı ve herhangi bir sorun ile karşılaşmadan büyüdü.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Ayrıca buradan kayıt olduğunuzda komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Kripto paralar büyüdükçe pek çok kişi bu paralara yatırım yapmaya başladı. Yatırımlar büyüdükçe kripto paraların değeri de arttı. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve bunun gibi pek çok para birimi ön plana çıktı. Kripto paralar geliştikçe kullanıcıların paralarını saklayabileceği kripto para bankası dahi ortaya çıktı.

Kripto para bankaları güvenli mi

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Kripto Para Bankası Nedir?

Kripto para bankası, kripto paraların saklanması için oluşturulan bir sistem. Kullanıcılar kripto paralarını saklamak için bir banka ile anlaşarak bu bankanın içerisinde paralarını ilave ediyor ve istediği zaman çekebiliyor. Bu sistemin bazı kullanıcılar tarafından tercih edilme sebebi kullanıcı şifresini unutsa dahi güvenlik adımlarını tamamladıktan sonra yeni şifre oluşturarak parasını çekebiliyor olması. Eğer banka yerine Bitcoin cüzdanı şifresi unutulur ise bu şifreyi bilmeden parayı kurtarmak mümkün olmuyor. Bundan dolayı bankaların tercih edilme sebebi genel olarak bu şekilde.

Kripto Para Bankaları Güvenli mi?

Kripto para bankalarının ne kadar güvenilir olup olmadığı merak konusu oldu. Öncelikle bu bankalar ile ilgili yaşanan bir olaydan bahsetmek istiyoruz. Daha önce bir kripto para bankası, hackerlar tarafından hacklenerek içerisindeki tüm kripto paraların çalındığını belirtmişti. Kısacası bu bankalar tamamen güvenli değil, çalınma riski bulunuyor. Tabii bu durum bankaların güvenlik seviyesine göre değişiklik gösterse de küçücük bir güvenlik açığı dahi tüm hesapların çalınmasını sağlayabilir.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan TL yatırıp, çekebilir ve TL ile kripto para alım-satım işlemi yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye ücretsiz kayıt olarak komisyonlarda %10 indirim kazanırsınız.

Şu bilgiyi de ek olarak vermek gerekiyor. Örneğin bir kamu veya özel bankada TL veya döviz varlığı ile ilgili bir çalınma olayı olduğunda devlet 100.000 TL’ye kadar destek sağlıyor. Sonrası için herhangi bir destek bulunmuyor. Bu durum kripto para bankaları için geçerli değil, yani çalınma olayı olduğunda kullanıcılar paralarını geri alamıyor.

Kripto Para Bankaları Güvenli mi?

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!