kripto para borsası

Kripto Para Borsası Battı, 17 Bin Alacaklı Kayyuma Başvurdu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İflas eden Kanadalı kripto para borsası QuadrigaCX’te çeşitli fiyat ve kripto para birimlerinde varlıklarını kaybeden 17 bine yakın alacaklı, kayıplarını kurtarabilmek için kayyum Ernst & Young’a delillerini sundu.

Şu anda kapatılmış olan ve iflas işlemleri devam eden Kanada kripto borsası QuadrigaCX’in 17.000’e yakın kredi şirketi, kayıp varlıklarını geri alabilmek için başvuruda bulundu.

İddialarla ilgili detaylar, QuadrigaCX’e kayyum atanan Ernst & Young (EY) tarafından 12 Mayıs’ta yayınlanan raporda açıklandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Şimdiye kadar gönderilen talepler

Rapora bakıldığında, 6 Mayıs itibariyle, EY’nin iddialara ilişkin, ABD doları, Kanada doları, Bitcoin (BTC), Bitcoin SV (BSV), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG), Litecoin (LTC) ve Ether (ETH)’i kapsayan 16,959 delil aldığı görülüyor.

Kayyum ara durum raporunda, ilgili para birimi dönüştürme oranlarına henüz karar verilmediği halde, tüm taleplerin Kanada dolarına dönüştürüleceğinin öngörüldüğünü belirtiyor.

kripto para borsası
Alacaklıların EY raporunda geçen varlıkları.

Şu ana kadar, firma imzasının eksik olması gibi teknik eksiklikler içeren bazı deliller bulan EY, iddialara ilişkin delillerin incelemesini henüz tamamlamadı. Diğer yandan, gönderilen delilleri QuadrigaCX’in kayıtlarında kaydedilen tutarlardan farklı olan bazı davacıları takip ediyor.

Raporda belirtildiğine göre, yeni talep başvurularının miktarı “önemli ölçüde yavaşladı”. Bununla birlikte, EY, davacıların kanıtlarını sunmaları için son teslim tarihini geçersiz saydı ve yeni başvuruları işleme koymaya devam ediyor.

QuadrigaCX kripto para borsasının kurumlar vergisi yükümlülükleri

EY raporunda, kripto para borsası QuadrigaCX’in iflas işlemlerinin başlamasından önce vergi beyannamelerini veremediği, bu sebeple, kurumlar vergisi borçlarının ödenmemiş tutarının şimdilik bilinmediği kaydediliyor.

Kripto para kullanıcıları QuadrigaCX’in iflas hikayesinden şüphe duyuyor

Bütün bu gelişmelerin yanı sıra, kripto paralarla ile ilgili yeni bir araştırma, QuadrigaCX’in kapanma tarihi etrafındaki şüphenin boyutlarını ortaya koydu. Ankette, borsanın kurucu ve CEO’su, borsa cüzdanlarına ve anahtarlarına erişimi olan tek kişi konumundaki Gerald Cotten’in Hindistan’daki bir yetimhanede gönüllü çalışırken öldüğü bildirildi.

Ankete katılanların %60 kadarı Cotten’in hala hayatta olduğuna inandığını belirtirken, %90’ı ise otopsi yapılması gerektiğini ifade etti.

Geçen yıl, bir EY raporu, QuadrigaCX’in varlıklarda 20.800.000 Dolar ve 12 Nisan  2019 itibariyle pasifte 160 milyon Dolar civarında olduğunu belirtti.

Kripto Para Borsası Battı, 17 Bin Alacaklı Kayyuma Başvurdu!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.