Kripto Para

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Kripto Para Borsası Hack’lendi! 80 Milyon Dolar Çalındı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir kripto para borsası olan AscendEX (eski adıyla BitMax), hack saldırısının kurbanı oldu.

Yakın zamanda üçüncü yıldönümünü kutlayan bir kripto para borsası olan AscendEX, bugün erken saatlerde çok sayıda token’ın sıcak cüzdanından kötü niyetli bir şekilde aktarıldığını doğruladı. Firma henüz çalınan toplam miktarı doğrulamamış olsa da, erken tahminler fonların yaklaşık 80 milyon dolar değerinde olduğunu gösteriyor.

  • Şirket, 12 Aralık’ta sıcak cüzdanından aktarılan Ethereum, Binance Smart Chain ve Polygon’a dayalı açıklanmayan sayıda token tespit ettiğini itiraf etti.
  • Soruşturma başlattığına ve soğuk cüzdanların etkilenmeyeceğine söz verdi. Ayrıca AscendEX, fonları boşaltılan tüm kullanıcıların borsa tarafından “tamamen karşılanacağını” söyledi.
  • Ticaret platformu, hangi token’ların kötü niyetle çekildiği veya USD değerlerinin ne olduğu hakkında bilgi vermedi.
  • Bununla birlikte, blok zinciri güvenliği ve veri analizi kaynağı PeckShield, daha sonra tahminleri özetledi.
  • Firma, Ethereum’da 60 milyon dolar, BSC’de 9,2 milyon dolar ve Polygon’da 8,5 milyon dolar olmak üzere toplam zararın yaklaşık 78 milyon dolar olduğunu kaydetti. PeckShield ayrıca aktarılan token’ların bir listesini de paylaştı.

  • Bu, Aralık ayının başından bu yana merkezi bir kripto para borsasına karşı yapılan ikinci üst düzey saldırı olarak kayıtlara geçti.
  • BİTCOŞAR tarafından daha önce bildirildiği üzere, Bitmart’ın çeşitli kripto para birimlerinde yaklaşık 200 milyon dolarlık bir hack saldırısına uğramıştı. Borsa, günler sonra yeniden başlattığı para çekme işlemlerini geçici olarak askıya aldı ve ayrıca kullanıcılara kendi fonlarından geri ödeme sözü verdi.
Kripto Para Borsası Hack’lendi! 80 Milyon Dolar Çalındı!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!