Altcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

MicroStrategy CEO’su: “Altcoin’ler Tehlike İle Karşı Karşıya!”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, endüstri liderlerinin bu hafta Kongre önünde dijital varlıklar için dava açmasının ardından kripto para birimlerinin geleceğine dair açıklamalarda bulundu.

Yahoo! Finance ile yaptığı bir röportajda Michael Saylor, Bitcoin’in (BTC) güvenli bir varlık ve menkul kıymet varlığı olmadığını söyledi.

“Kongre oturumlarının en büyük galibinin Bitcoin olduğunu düşünüyorum. Kongre düzeyinde kriptoyu desteklemek için fikir birliği olduğu oldukça açık. Yatırımcıların yeni dijital ekonomiye yatırım yapmak istedikleri de oldukça açık görünüyor.

Bitcoin evrensel olarak bir menkul kıymet değil, ortak bir mülk olarak kabul edilir ve bu nedenle Bitcoin üzerinde herhangi bir yasal düzenleme yoktur.

Uzun vadeli bir değer deposu olarak dijital mülk istiyorsanız, o zaman dünyadaki her ulus (Çin, Avrupa, ABD dahil) Bitcoin’in dijital mülk olduğunu kabul ediyor. Bu güvenli değil anlamına geliyor.”

Saylor, dijital varlık alanının geri kalanının karşılaştırılabilir netlik seviyelerine ulaşmak için hala incelemeyi beklediğini kabul ediyor, ancak bunun geçeceğini düşünüyor.

“Dijital varlıkların güvenliğinin nasıl sağlanacağı, kripto borsaları ve DeFi (merkezi olmayan finans) hakkında birçok soru var.

Açıkçası, bu konuda büyük bir istek var. Düzenleyicilerin netliği doğrultusunda ilerlemek için çok fazla baskı var.

Bu düzenlemelerin gerçekleşeceğini düşünüyorum, ancak bu arada, makul bir yatırımcının bilmesi gereken bir şey varsa o da Bitcoin’in hala yerinde duracağıdır.

Bitcoin’in mülk, emtia ve değer deposu olarak statüsü hakkında gerçekten herhangi bir düzenleyici belirsizliği yok.”

MicroStrategy CEO’su, stabilcoin’lerin ulusal para birimlerini tahttan indirebileceği ihtimaline değinerek, önce kripto varlıkları ve para birimleri arasındaki ayrımı açıkladı.

“Kriptolardan herhangi birini para birimi olarak nitelendirmenin bir hata olduğunu düşünüyorum.

Bunları kripto varlık olarak düşünülmeliler. Bitcoin bir kripto varlıktır. Bu bir mülk. Bir para birimi değil…

Dolar bir para birimidir. Dijital dolar, dijital bir para birimidir.”

Saylor, merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler), dünyadaki diğer zayıf para birimlerini ortadan kaldırırken ABD dolarının hayatta kalmasını sağlama konusunda ikili bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyor.

“Bence dijital doların kaderi dünyanın en zayıf yüz para birimini çökertmek.

Ve şu anda 20. yüzyıl bankacılık raylarında dünyanın rezerv para birimi olan ABD doları, 21. yüzyıl kripto raylarında dünyanın rezerv dijital para birimi olacak…

ABD’nin dijital dolara ihtiyacı var. Bunları yaygınlaştırmak için ise stabilcoin’lere ihtiyacımız var.”

Uzman yatırımcı, analizini altının güvenli liman varlığı olarak statüsü hakkında karamsar bir karar yayınlayarak sonlandırıyor.

“Bitcoin tarafından tehdit edilen tek şey altındır. İnsanlar zayıf para birimlerini güçlü para birimleriyle değiştiriyor…

Altın zayıf bir maldır… Sizin yapmak istediğiniz şey, en azından parasal enflasyon oranında değer kazanacak güçlü bir mülke sahip olmaktır.”

MicroStrategy CEO’su: “Altcoin’ler Tehlike İle Karşı Karşıya!”

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!