BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$38,733.98
-2.89%
$2,334.60
+0.66%
$0.72
+1.89%
$136.56
-2.14%
$18.93
-0.26%
$309.05
-1.82%
$2.81
-0.36%
$3.81
-1.45%
$33.91
-1.48%
$38,733.93
-2.89%
$2,335.32
+0.7%
$0.72
+1.92%
$136.55
-2.14%
$1.00
0%
$857.79
+0.7%
$233.15
-4.6%
$48.12
-1.31%
$103.26
-2.87%

Kripto Para Dostu Ünlü CEO’dan Bitcoin İçin Çarpıcı Açıklama

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Square CEO’su, Blockchain alanının ses şampiyonu olmaya devam ediyor. Kripto para birimi dünyası bir kasırga hızında hareket ediyor ancak Twitter CEO’su Jack Dorsey, en eski kripto para dostlarından biri olarak Bitcoin’e (BTC) bağlılığını sürdürüyor.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

10 Eylül’de Reuters ile yaptığı röportajda, aynı zamanda mobil ödeme platformu Square’i de kuran Dorsey, kripto paranın potansiyelinin hala sonraki gelişmeleri gölgede bıraktığına inandığını söyledi:

“İnternetin […] yerel bir para birimini garanti ettiğini düşünüyorum ve […] Bitcoin muhtemelen şimdiye kadarki en iyi tezahürü. Aynı şeyi isteyen ve onu bu potansiyel için inşa eden tüm insanlar göz önüne alındığında bu değişimi göremiyorum. “

Dorsey, Bitcoin‘in kuruluş ilkelerini, web’in arkasındaki itici ruh olarak gördüğü kooperatif ve merkezi olmayan ethos ile ilişkilendirdi:

“İnternet, fikir birliğine dayalı ve herkes tarafından oluşturulan bir şey ve herkes onun gidişatını değiştirebilir. Bitcoin aynı kalıplara sahip, internet üzerine inşa edildi. “

Dorsey, Bitcoin’in bir parçası olmak isteyen “harika bir fikri olan herkesin” topluluğa katılabileceğine övgüde bulundu ve “bir şirketin parçası olmak zorunda değiller” dedi.

Dorsey’in bağlılığı

Dorsey, hem Bitcoin’e hem de internete idealize edilmiş bir biçimde bağlı görünüyordu. Oligopol hayaletlerinden, şirket ve devlet gözetiminin aşırılıklarından ve merkezsizlik savunucularının mutlaka boğuşması gereken güç ve sermayenin inatçı asimetrilerinden arınmıştı.

Dorsey, kripto para biriminin – ve internetin – gelecekteki yönü üzerinde halkın kontrol etme olasılığına olan bu inançla tutarlı olarak, gazetecilere, yaygın olarak benimsenmesini teşvik etmek için kullanıcıların Bitcoin deneyimini iyileştirmeye odaklanmanın önemli olduğunu söyledi.

Sezgisel kullanım

Kripto para biriminin, “sezgisel” kullanımı ve mevcut dijital ödeme altyapısı kadar uygun hale gelmesi için evrilmesi gerektiğini söyledi. Maliyet ve zaman verimliliği, özellikle işlem işleme söz konusu olduğunda, üstesinden gelinmesi gereken bir başka önemli engel.

Dorsey’in ideal bir internet ve kripto para birimine olan bağlılığı, ideal ve gerçeklik arasındaki uçuruma kör olduğu anlamına gelmez.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Geçen kış Twitter, sosyal medya için merkezi olmayan bir standart geliştirmekle görevli açık kaynak mimarlar, mühendisler ve tasarımcılardan oluşan özel bir ekibe fon sağladı. Dorsey, hedefin Twitter’ın çabalarının meyvelerinin bir müşterisi olmak olduğunu söyledi.

Twitter’ın merkezi bir platform olarak karşılaştığı zorlukları özetleyen Dorsey, Bitcoin’i destekleyen teknoloji olan blockchain’i, uygulanabilir, merkezsiz bir geleceğin gerçek olasılığına işaret eden önemli bir teknolojik gelişme olarak tanımladı.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.